Týden vědy a techniky AV ČR už příští týden a v online prostředí

Největší vědecký festival v České republice, kterého se naše univerzita každoročně účastní, proběhne od 2. do 8 listopadu 2020. Veškerý online program najdete na http://www.tydenvedy.cz/program.

A co vás čeká za ČZU?

Technická fakulta ČZU v Praze si připravila přednášku na téma Robotika v zemědělství a také představí Prototypovou laboratoř ProLab Technické fakulty.

Za Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU v Praze vás čeká přednáška na téma Moderní trendy v dřevařství v 21. století v souvislosti s klimatickými změnami.

Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze chystá přednášku s tématem Rizika a přínosy lovu a konzumace masa z buše. Na ni si do dnešního dne rezervujte své místo!

A s Fakultou životního prostředí - ČZU v Praze se můžete zúčastnit přednášky a diskuse na téma výzkumu sněhu a lavin a zároveň zhlédnout film na téma návratu vlků do naší přírody s následnou diskuzí.

Nenechte si ujít nabitý program po celý týden!

http://www.tydenvedy.cz/program/#c=0&a02[]=72.

 

CZU mobiLAB nabízí komplexní řešení detekce infekčních onemocnění (včetně COVID-19) v těžko dostupných oblastech rozvojových zemí

Česká zemědělská univerzita v Praze představuje koncept mobilních laboratoří CZU mobiLAB. CZU mobiLAB je připravena k plnému využití v humánní a veterinární medicíně k detekci libovolných infekčních agens na základě detekce jejich nukleových kyselin v odebraných vzorcích. Koncept CZU mobiLAB umožňuje využití v těžko dostupných oblastech rozvojového světa, zároveň nabízí řešení pro vyspělé státy v případě reakce na nečekané hrozby.

ČZU rozjíždí výzkumný projekt produkce kvalitních regionálních potravin podpořený prestižním grantem evropského programu Horizont 2020

Na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze se právě vytváří interdisciplinární mezinárodní pracoviště, které se bude věnovat výzkumu pokročilých technologií pro vysoce kvalitní, bezpečnou a udržitelnou regionální produkci potravin. Ambiciózní šestiletý projekt umožní grant, který tato fakulta jako jediná v ČR získala v prestižní výzvě ERA Chairs evropského programu Horizont 2020.

Vysoké školy letos přijdou až o 2,25 miliard Kč

Veřejné, státní i soukromé vysoké školy podle odhadů České konference rektorů (ČKR) přijdou letos kvůli epidemii koronaviru až o 2,25 miliardy korun. Za první tři čtvrtletí jejich ztráty a vícenáklady v důsledku epidemie covidu-19 činí 1,26 miliardy korun. "Úbytek peněz bude mít na vysoké školy zásadní dopad. Návrh rozpočtu na vysokoškolské vzdělávání navýšený o 1 miliardu ve výši 28,4 miliardy korun, který již schválila vláda, nebude dostatečný", řekl předseda ČKR prof. Petr Sklenička.

Prohlášení České konference rektorů k uctění státního svátku 28. října 2020

Rektorky a rektoři vysokých škol České republiky, členky a členové České konference rektorů, uctí 28. října 2020 den vzniku Československa individuálně, většinou položením kytice k soše prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka ve městě, v němž sídlí jejich vysoká škola. Vzhledem ke stávající krizové epidemiologické situaci neuctí tedy tento významný státní svátek všichni společně v Praze na Hradčanském náměstí u sochy TGM, jak bývalo léta zvykem.

Na půdě České zemědělské univerzity se konal Národní informační den k programu Horizont 2020 a Horizont Evropa pro oblast Life Sciences

Národní informační den (NID) se koná každoročně na ČZU a je pořádán ve spolupráci s Technologickým centrem AVČR za účasti zástupců Evropské komise.  V každé členské zemi se koná ročně maximálně jedna akce tohoto typu. Účastní se ho vědci z vysokých škol, výzkumných institucí stejně jako odborníci z vývojových oddělení firem a projektoví specialisté. Na ČZU letos proběhl NID již po šesté.

Aktuální informace k opatření proti COVID-19

Informace o studiu | Hygienická doporučení a opatření | Důležité kontakty | Často kladené otázky

Obnova Riegrových sadů podle projektu architekta Matouše Jebavého mezi 50 nejlepšími v prestižním GRAND PRIX

Mezi padesáti projekty, které se utkaly ve finále prestižní ceny GRAND PRIX Obce architektů, je obnova jižní části Riegrových sadů podle návrhu doc. Ing. Matouše Jebavého, Ph.D. Projekt architekta z katedry zahradní a krajinné architektury FAPPZ České zemědělské univerzity v Praze citlivě řeší významné partie městského parku v centru pražských Vinohrad s ohledem na historické vazby. Revitalizace probíhala v letech 2010–2019.

Kalendář akcí

říjen 2020 < >
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Všechny akce
Automatizovaný externí defibrilátor