Česká zemědělská univerzita úspěšně prošla mezinárodním hodnocením své činnosti v programu Evropské asociace univerzit

Institucionální mezinárodní hodnocení (Institutional Evaluation Programme – IEP) probíhalo od listopadu 2021, kdy ČZU zpracovala a následně předložila sebehodnotící zprávu, v letním semestru 2022 následovaly dvě návštěvy hodnotící komise, která byla složena z odborníků s letitými zkušenostmi z hodnocení evropských vysokých škol a univerzit. Komise vedení univerzity předložila závěrečnou zprávu, která managementu ČZU a jednotlivých fakult nabízí vnější pohled mezinárodních odborníků a nastiňuje, které oblasti je vhodné dále rozvíjet a systematicky podporovat, aby ČZU dostála vysokým mezinárodním standardům.

„Komise vnímala ČZU jako univerzitu velmi silně spojenou s tématy udržitelného rozvoje, jejíž pozice je uznávána na národní i mezinárodní úrovni.  V očích hodnotitelů výzkumné aktivity ČZU významně přispívají k současným výzvám – zejména globální změně klimatu. I do budoucna je však nezbytné snižovat rozdíly v kvalitě publikační činnosti jednotlivých fakult. Spolupráce fakult a rektorátu, jednotnost univerzitní strategie a přispívání všech součástí k institucionálním cílům budou dle hodnotitelů pro rozvoj univerzity v následujících letech klíčové. Zajištění kvality výuky, analyzování míry neúspěšnosti a předčasného ukončování studia byly taktéž předmětem širokých diskusí v rámci hodnocení,“ shrnuje proces hodnocení rektor ČZU prof. Sklenička.

„S ohledem na systém řízení kvality komise ocenila využívání interních dat při hodnocení vzdělávací činnosti. V současné době se s výsledky evaluace seznamuje vedení jednotlivých fakult a příslušná grémia ČZU, aby bylo možné využít hodnocení k dalšímu rozvoji činností,“ doplňuje prof. Valášek – prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.