Tchajwanský kulturní večer na ČZU

Ve středu 16. července se Klub C v areálu České zemědělské univerzity v Praze proměnil v exotický ostrov Tchaj-wan.

Studenti účastnící se letní školy MLESA (Management and Leadership Summer Academy) si pro návštěvníky nachystali rozmanité představení své vlasti a toho nejlepšího z její kultury. Večeru se zúčastnil i ředitel Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře pan Chung-I Wang a děkan Provozně ekonomické fakulty pan Ing. Martin Pelikán, Ph.D. Studenti ze tří různých tchajwanských univerzit si pro hosty připravili pestrý a interaktivní program, který potěšil všechny jejich smysly. Večer otevřel krátkým proslovem pan Chung-I Wang, poté již následovaly aktivity vedené samotnými studenty. Jako první vystoupila studentka Natalie - zástupkyně původních obyvatel ostrova, se svým veselým pěveckým a tanečním představením. Představena byla v krátkosti historie čínského písma a krásy hornaté tchajwanské krajiny. Večer byl protkán tanečními vystoupeními, které se postupně proměnili v taneční workshopy, do kterých zapojilo i nadšené publikum zaplněného Klubu C. Hosté mohli v průběhu celého večera ochutnávat exotické speciality, od plněných knedlíčků, přes bubble tea až po sladké i slané dezerty a netradiční pochutiny. V několika stáncích studenti uvedli hosty do tajů kaligrafie, tchajwanského šachu a tradičních her. Pořadatelem večera byla Management and Leadership Summer Academy, vedená Ing. Janou Polákovou z Provozně ekonomické fakulty, za podpory Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře.