Ještě jste se nerozhodli? Ta pravá chvíle přišla!

Pomůžeme vám ve výběru té správné vysoké školy. Přijďte se podívat do kampusu ČZU v pátek 24. března 2017 a my vám ukážeme, co můžete u nás studovat. A protože právě probíhá výuka v letním semestru, zažijete ČZU v neopakovatelné atmosféře.

 

V pátek 24. března bude možné prohlédnout si od 9.00 hodin kampus ČZU a také zblízka vidět špičkové laboratorní přístroje, navštívit učebny i posluchárny. Zástupci vedení fakult budou prezentovat studijní možnosti a odpovídat na dotazy přítomných. Na neformální diskuse se zájemci o studium se těší i členové studentských organizací, kteří budou návštěvníkům pomáhat při orientaci v areálu univerzity. Ve foyerech fakult budou pro uchazeče připraveny materiály s informacemi o studiu, přijímacích zkouškách a přípravných kurzech.

 

Dveře otevřou fakulty ČZU, která sídlí na adrese Kamýcká 129, Praha-Suchdol (bus č. 107, 147 „Zemědělská univerzita“ ze stanice metra „A“ Dejvická nebo ze zastávky u železniční stanice Praha – Podbaba):

 

Tradičně největší zájem mají maturanti o Provozně ekonomickou fakultu. Fakulta disponuje moderními učebnami s AV technikou a laboratořemi, srovnatelnými s nejlepšími evropskými univerzitami. Zjistíte, jak se od sebe liší jednotlivé obory a co je náplní studia na Provozně ekonomické fakultě. Formou virtuálního infostánku bude představena 3D technologie i unikátní laboratoř pro studium lidského chování. Více informací zde

Na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů si zájemci o studium mohou prohlédnout prostory fakulty, včetně poslucháren, učeben, laboratoří a dalších výukových prostor, zakoupit doporučené studijní materiály, získat mnoho užitečných informací přímo od studentů a v 9:00 nebo v 10:30 se zúčastnit besedy s proděkanem pro studijní a pedagogickou činnost. Více informací zde.

Na Fakultně životního prostředí proběhne v týdnu od 20. – do 24. března 2017 akce FŽP Open, kdy budete mít možnost zúčastnit se zajímavých ukázkových přednášek z vybraných předmětů vyučovaných na FŽP. Kromě přednášek navštívíte zázemí – učebny, laboratoře, katedry, terasy a další prostory fakulty, poznáte studenty, pedagogy a atmosféru FŽP. Dále získáte informace o studiu od proděkana pro studijní a pedagogickou činnost (10-17:00, místnost D319). Více informací zde.

Na Fakultě lesnické a dřevařské si vyzkoušíte, zda poznáte různé druhy stromů podle listů či jen podle špalku dřeva, lesní zvěř podle stop či parůžků. A navrch si zájemci budou moci sednout do kabiny simulátoru lesního těžebního stroje. Více informací zde.

Fakulta tropického zemědělství se pochlubí skleníkem s tropickými rostlinami, laboratořemi a také dokumenty z čarokrásných vzdálených zemí, kde v posledních letech studenti sbírali data, vzorky a především zkušenosti. Více informací zde

Za návštěvu stojí i Institut vzdělávání a poradenství, zájemcům v Malé Chuchli ukážou nejrůznější vzdělávací technologie a pomůcky, bez kterých se moderní výuka neobejde, a také co obnáší studium pro ty, kdo chtějí být dobrými učiteli a poradci v oblasti odborného vzdělávání.  Více informací zde.

 

Podrobné informace o programu na jednotlivých fakultách naleznete na webových stránkách fakult, na fakultních FB profilech a také na místě, ve foyerech fakultních budov. Na webech či FB profilech také upřesněno, kdy akce končí (většinou v 15.00 hodin).

 

Stipendium pro talentované studenty

ČZU přijímá nadané a motivované uchazeče o studium bez přijímací zkoušky s možností získat stipendium až 5 000 Kč měsíčně po celý první ročník. Tyto výhody poskytuje bez rozdílu všem, kteří se umístili na předních místech v předmětových soutěžích, jako jsou matematická, fyzikální či biologická olympiáda, středoškolská odborná činnost a další odborné soutěže garantované MŠMT.