ČZU oslaví výročí vzniku Československa Republikovým podzimem

Česká zemědělská univerzita v Praze se připojuje k oslavám sto let od vzniku Československa. Na podzimní měsíce si tak připravila řadu zajímavých akcí pro akademickou obec i veřejnost. Tzv. Republikový podzim odstartuje Zahradní slavností v sobotu 15. září. Podrobné informace jsou k dispozici na webu 100let.czu.cz.

Rok 1918 patří k nejpřelomovějším obdobím moderních československých dějin. Události, které stály na počátku zrodu moderního českého státu, nemalou měrou ovlivnily osud vysokého zemědělského školství i České zemědělské univerzity v Praze. ČZU se proto rozhodla věnovat podzimní měsíce tomuto významnému výročí. „Od poloviny září do konce listopadu pořádáme řadu tematických akcí jako připomínku výročí vzniku Československa,“ popsal rektor ČZU profesor Petr Sklenička.
Oslavy započnou 15. září Zahradní slavností pro absolventy a přátele univerzity v areálu na Suchdole. Akce odstartuje v dopoledních hodinách, na programu je zábava pro děti i hudební vystoupení. Zájemci dostanou možnost nahlédnout do jednotlivých fakult, v okolí Kruhové haly budou k zakoupení výrobky z produkce ČZU a tržiště firem z podnikatelského inkubátoru Point One. „Odpoledne zakončí slavnostní odhalení Lavičky Václava Havla v prostorách mezi rektorátem a Fakultou agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů,“ doplnil rektor Petr Sklenička. Podrobné informace jsou k dispozici na webu slavnost.czu.cz.

V říjnu budou následovat dvě výstavy. První s názvem Tady nová republika se uskuteční od 15. října do 11. listopadu ve Studijním a informačním centru. Navíc po omezenou dobu bude jako součást výstavy k dispozici virtuální realita vytvořená Laboratoří pro výzkum lidského chování při Provozně ekonomické fakultě. Od 15. října bude také v areálu k vidění fotografická expozice s názvem 100 let republiky, 100 let velkých změn, která představí proměnu českého zemědělství a univerzitního kampusu za poslední století. K výročí se pro letošní rok přihlásí také Life Science Film Festival, který se uskuteční od 15. do 19. října. Republikový podzim završíme Týdnem vědy a techniky, a to od 5. do 11. listopadu.

Podrobné informace naleznete na webu 100let.czu.cz.