Taiwan a Jižní Korea na ČZU

Ve středu 27. července večer se restaurace Na farmě v areálu ČZU proměnila v daleký Taiwan a Jižní Koreu. Studenti z těchto zemí, kteří se účastní letní školy MLESA (Management and Leadership Summer Academy), prezentovali to nejlepší z jejich kultur. Večeru se zúčastnil i ředitel Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře pan Sheau-Jung Lu a proděkan pro vnější vztahy Provozně-ekonomické fakulty Ing. Roman Kvasnička, PhD.

Studenti z taiwanských a korejských univerzit připravili pro hosty prezentace zajímavostí z obou zemí, hudební ukázky a kvíz o ceny. Student PEF Jiří Měchura vyprávěl, jak se žije a studuje Čechům na Taiwanu. Monika Čechová z Česko-korejské společnosti představila zastoupení Koreji v České republice. Na stáncích studenti připravili ochutnávky tradičního jídla a pití, hry, zvyky při stolování. Návštěvníci si mohli také nechat napsat své jméno uměním kaligrafie či se naučit pár slov v čínštině a korejštině.

Večer uspořádala Management and Leadership Summer Academy za podpory ČZU, Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře a Obchodní komory při Česko-korejské společnosti.