Aktualizace Work Programů Horizontu 2020

Evropská komise na Účastnickém portálu zveřejnila aktualizované verze work programů k jednotlivým oblastem programu Horizont 2020.

Ke stažení jsou k dispozici zde:

Rámcový program Evropské unie pro výzkum a inovace na období 2014 – 2020 Horizont 2020 určuje rámec pro unijní podporu výzkumných a inovačních činností.
Sestává z těchto částí:

I. Priorita:  Vynikající věda (Excellent Science)

II. Priorita:  Vedoucí postavení průmyslu (Industrial Leadership)

III. Priorita:  Společenské výzvy (Societal Challenges)

IV. Specifický  cíl:  Šíření  excelence  a  rozšiřování  účasti (Spreading   Excellence   and   Widening Participation)

V. Specifický cíl:  Věda se společností a pro společnost (Science with and for Society)

VI. Nejaderné přímé akce Společného  výzkumného střediska (Non-nuclear  Direct  Actions  of  the Joint Research Centre)

VII. Evropský inovační a technologický institut (The European Institute of Innovation and Technology)

Program H2020 doplňuje program EURATOM, který je jeho nedílnou součástí.