Byla otevřena výzva CHIST-ERA Open Research Data

Cílem výzvy je vytvořit podmínky pro výzkum v jakékoli oblasti založené na otevřených nebo sdílených datech a softwaru. Zatímco CHIST-ERA je primárně zaměřená na oblast výzkumu ICT, výzva ORD se zaměřuje na oblast v rámci ICT, na jejím rozhraní, ale i mimo ni.

V této výzvě budou Technologickou agenturou ČR podpořeny české podniky a výzkumné organizace, které musí splnit jak pravidla společná pro uchazeče ze všech zapojených zemí, tak národní podmínky stanovené poskytovatelem. Projektové návrhy mohou předkládat mezinárodní projektová konsorcia tvořena minimálně třemi způsobilými nezávislými partnery, kteří žádají o financování alespoň ze tří různých zapojených zemí. Další partneři z jiných zemí mohou být součástí konsorcia, pokud si zajistí vlastní financování.

Seznam zemí a poskytovatelů zapojených do výzvy:

Belgie (F. R.S.-FNRS, FWO), Brazílie (CNPq), Česká republika (TA ČR), Francie (ANR), Litva (LMT), Lucembursko (FNR), Polsko (NCN), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Švýcarsko (SNSF), Turecko (TÜBITAK), Spojené Království (UKRI).

 Celková alokace na výzvu je 500 000 EUR a termín ukončení příjmů návrhů projektů je 14. prosince 2022.

 Více informací naleznete zde.

 Zdroj: Technologická agentura ČR

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.