Bylo otevřeno přijímání přihlášek MSCA Fellowships CZ

Byla otevřena nová výzva typu „fellowship“ na podporu projektů z Marie Skłodowska-Curie Actions, které nezískaly podporu v rámci Horizont 2020 a Horizont Evropa z důvodů nedostatku finančních prostředků v těchto programech a zároveň dosáhly hodnocení alespoň 70 % z celkového počtu bodů. Výzva je součástí Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK), který je zaštiťován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT). O podporu je možno žádat do středy 30. listopadu 2022 v aplikaci IS KP21+.

Cílem této výzvy je přispět k profesnímu růstu pracovníků českých výzkumných organizací, posílit internacionalizaci a kvalitu výzkumného prostředí v ČR a také reintegrovat české výzkumníky do českého výzkumného prostředí po jejich návratu ze studií či z pracovních pobytů v zahraničí.

Budou podpořeny výzkumné pobyty (tzv. mobility) vědeckých pracovníků příjemce. Jedná se o příjezdy do ČR i výjezdy do zahraničí. Podpořeny mohou být také kombinované mobility, tzv. „global fellowships“, s příjezdovou fází na výzkumné organizace v ČR.

Alokace výzvy je 750 milionů korun, výše podpory na jeden projekt není omezena. Maximální délka projektu může dosáhnout až 66 měsíců.

Celý text výzvy naleznete zde.

K této výzvě je zřízen informační e-mail: mscapfopjak@msmt.cz.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.