Evropská komise schválila Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK)

Ve čtvrtek 9. června 2022 byl Evropskou komisí oficiálně schválen Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK). Na podporu výzkumu, vývoje a vzdělávání v období 2021–2027 je určeno 90 miliard korun.

První výzvy na předkládání projektových žádostí ministerstvo školství vyhlásilo už v průběhu května, jen v letošním roce je jich plánováno více než deset.

Nový program navazuje na předešlý Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) a současně přináší novinky reagující na aktuální globální výzvy s cílem maximálně rychle a efektivně využít evropské prostředky.

Prioritami programu je podpora výzkumu a vývoje a vzdělávání, a to ve všech stupních.

Ve čtvrtek 23. června se uskuteční první zasedání Monitorovacího výboru, který projedná a schválí strategické dokumenty tohoto programu i další výzvy. Na červenec je plánována výzva pro špičkový výzkum a také budou podpořeny mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.

Více informací naleznete na webových stránkách OP JAK.