MSCA-IF a další možnosti podpory neúspěšných projektů

Evropská komise spustí dne 12.4.2018 další kolo příjmu žádostí do výzvy MSCA-IF.
Cílem akcí MSCA je podpora lidských zdrojů, mobility, dalšího vzdělávání a profesního růstu výzkumných pracovníků v Evropském výzkumném prostoru. Podpora je zacílena na všechny vědní obory (bottom-up přístup). Základní podmínkou účasti v MSCA je mezinárodní mobilita, tj. výzkumní pracovníci nemohou získat finanční prostředky na výzkum v zemích, ve kterých dlouhodobě žijí, pracují nebo studují. Musí se přestěhovat z jedné země do jiné, aby prohloubili svoje odborné znalosti a kompetence.
MSCA –IF podporují další vzdělávání a profesní růst zkušených výzkumných pracovníků formou mezinárodní a mezisektorové mobility (vč. možnosti krátkodobých stáží, ideálně v soukromém sektoru), návrat výzkumných pracovníků ze třetích zemí zpět do Evropy i návrat do výzkumu po přerušení vědecké kariéry. Výzkumný pracovník nesmí v posledních 3 letech před podáním žádosti pracovat v cílové zemi déle než 12 měsíců. Výzkumný pracovník, který bude podávat žádost na českou univerzitu, tedy může být české národnosti. Žádost do MSCA-IF podává vědecká organizace, na kterou bude vědecký pracovník vyjíždět.
Odkaz na web výzvy: https://www.czu.cz/cs//portlet;project-calls.call;id-call=230/ 
 
 
Možnosti podpory neúspěšných projektů MSCA-IF

Widening Fellowships:
Žádosti, které nebyly finančně podpořeny EK, ale zároveň obdržely hodnocení alespoň 70 %, mohou být podpořeny v rámci schématu Widening Fellowships. Žádost není potřeba znovu podávat do tohoto schématu, ale je do něj automaticky zařazena pokud splnila následující podmínky:
- Cílová země jednou z Widening countries
- Žádost dosáhla minimální bodového hodnocení 70 %
- Žádost byla podána v rámci schématu MSCA-IF European Fellowships
 
Cílem je podpora zemí, které nedosahují takové míry vědecké excellence (max. 70 % průměru EU) jako vyspělejší státy EU. Widening coutries jsou:
Členské státy: Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.
Přidružené státy k H2020: Albánie, Arménie, Bosna a Hercegovina, Faerské ostrovy, Makedonie, Srbsko, Moldavie, Černá hora, Gruzie, Tunisko, Turecko a Ukrajina.

Schéma Widening Fellowhsip je možné použít pro příjezdy zahraničních pracovníků na ČZU, kteří díky tomuto schématu budou mít vyšší šanci na podporu projektu, než při prostém předložení žádosti do MSCA-IF.
Výzkumný pracovník nesmí v posledních 3 letech před podáním žádosti pracovat v cílové zemi déle než 12 měsíců. Výzkumný pracovník, který bude podávat žádost na českou univerzitu tedy může být české národnosti.
Rozpočet schématu pro výzvy roku 2018 byl stanoven na 5 000 000 EUR.
Další informace na výzvu na Participant Portal
 
OP VVV – Mezinárodní mobility výzkumných pracovníků MSCA-IF:
Žádosti, které nebyly finančně podpořeny EK, ale zároveň obdržely hodnocení alespoň 70 %, mohou být podpořeny v rámci výzvy OP VVV – Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků MSCA-IF.
Žádost podává česká vědecká organizace a vědecký pracovník zůstává po celou dobu trvání mobility jejím zaměstnancem. Oproti klasické MSCA-IF ale výzva OP VVV rozděluje vědecké pracovníky na juniory (studenti Ph.D. a postdoci, kteří získali titul Ph.D. max. 7 let před datem předložení žádosti) a na seniory (vědečtí pracovníci, kteří získali titul Ph.D. více než 7 let před datem předložení žádosti). V rámci výzvy OP VVV dostane vědecký pracovník senior finanční podporu (výši jednotkového nákladu) ve stejné výši jako by dostal v MSCA-IF. Vědeckému pracovníkovi juniorovi je ale finanční podpora – výše měsíčního jednotkového nákladu ponížena o cca 30 000 Kč/měsíc.
 
Celková alokace pro výzvu roku 2018: 200 000 000 Kč.
Plánované datum avíza a vyhlášení výzvy: březen 2018
Plánované datum ukončení příjmu žádostí: září/říjen 2018

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.