Na národním informačním dnu se debatovalo o nových výzvách v programu horizont 2020

O nových výzvách v programu Horizont 2020 v oblasti Life Sciences (věd o živé přírodě) informovali zástupci Evropské komise v Praze na Národním informačním dnu, který se konal 18. října na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU).

Zástupci Generálního ředitelství AGRI Marc Duponcel a Generálního ředitelství pro výzkum, vývoj a inovace Jean-François Hulot představili výzvy v oblastech bezpečnosti potravin, udržitelného zemědělství a bioekonomiky a pak v oblasti ochrany životního prostředí.

Na Národním informačním dnu byly dále představeny iniciativy pro podporu mezinárodních projektů ze strany Ministerstva zemědělství. Zástupci technologického centra AVČR shrnuli dosavadní úspěšnost českých vědeckých týmů v programu H2020. Možnosti, jak usnadnit zapojení českých týmů prezentovaly úspěšná řešitelka prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc., projektová konzultantka RNDr. Zuzana Boukalová a vedoucí české styčné kanceláře v Bruselu Ing. Pavlína Pancová Šimková, Ph.D.

Celodenního programu se zúčastnilo přes sto odborníků z celé České republiky. Prezentace jsou ke stažení zde.

Národní informační den se konal na ČZU po třetí, je organizován vždy před vyhlášením výzev na další dvouleté období. ČZU jej organizuje ve spolupráci s Technologickém centrem AVČR. Obdobné akce za účasti evropských zástupců se konají pouze jedenkrát v každé evropské zemi.