Kulatý stůl k novému rámcovému programu Horizon Europe

Technologické centrum AV ČR uspořádalo začátkem září kulatý stůl zaměřený na nový rámcový program Horizon europe.

Slibné je, že pilíř Global Challenges (nahrazující dosavadní Societal Challenges) bude mít větší rozpočet a v rámci pěti klastrů bude hrát významnou roli klastr Food and natural resources, přičemž i v ostatních klastrech bude řada témat blízkých zaměření naší univerzity. Klíčové prezentace z kulatého stolu naleznete níže. Týkají se prvního pilíře, tedy podpory excelentní vědy, druhého pilíře (Global Challenges) a podpůrných nástrojů pro vyvážený rozvoj celého Evropského výzkumného prostoru.

Další informace naleznete zde.