Programový dokument Operačního programu Jan Amos Komenský (2021–2027)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) schválilo Programový dokument Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK), který navazuje na Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Připravované výzvy podpoří především edukační realitu a špičkový český výzkum a následné uvedení do praxe a na trh.

Struktura OP JAK sestává ze dvou věcných priorit. První priorita je zaměřena na podporu oblasti Výzkumu a vývoje (VaV) a druhá priorita cílí na podporu všech úrovní vzdělávání.

Celková alokace OP JAK pro programové období 2021-2027 je 90 miliard Kč, z toho 43 mld. Kč je určeno na podporu výzkumu a vývoje, 19 mld. Kč na vysoké školství a 28 mld. Kč do regionálního školství.

Více informací je uvedeno na webu OP VVV, schválený Programový dokument OP JAK (2021–2027) je k dispozici ZDE.