Prosincové workshopy k MSCA a Zaměstnávání zahraničních pracovníků

Oddělení pro strategie a Kancelář pro podporu mezinárodních projektů si Vás dovolují pozvat na 2 zajímavé workshopy, které se uskuteční v prosinci 2017.

Workshop Marie Sklodowka Curie Actions se uskuteční na ČZU dne 14. prosince 2017 od 13:00, v zasedací místnosti v 5. patře rektorátu ČZU. V rámci semináře představí Mgr. Petra Fedorová z Technologického centra AV ČR jednotlivé typy akcí MSCA, podmínky pro účast a přehled výzev letošního a příštího roku. Další příspěvek bude mít pan docent Straka z ÚOCHB, který je nejen úspěšným řešitelem MSCA – IF, ale také hodnotitelem akcí MSCA. Účastníci semináře tak dostanou zajímavé informace pro přípravu projektových žádostí.
Cílem akcí MSCA je podpořit lidské zdroje, mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumných pracovníků v Evropském výzkumném prostoru. Podpora je zacílena na všechny vědní obory (bottom-up přístup). Základní podmínkou účasti v MSCA je mezinárodní mobilita, tj. výzkumní pracovníci nemohou získat finanční prostředky na výzkum v zemích, ve kterých dlouhodobě žijí, pracují nebo studují. Musí se přestěhovat z jedné země do jiné, aby prohloubili svoje odborné znalosti a kompetence.
Minimální podmínkou pro účast výzkumných pracovníků v MSCA je získání akademického titulu, opravňujícího ke studiu v doktorském studijním programu. Akcí MSC se mohou účastnit jak začínající výzkumní pracovníci (tj. ti, kteří ještě nemají titul Ph.D. a mají méně než 4 roky praxe ve výzkumu), tak zkušení (ti, kteří již mají titul Ph.D. nebo alespoň 4 roky praxe ve výzkumu).
Vzhledem ke kapacitě konferenční místnosti prosíme o Vaši registraci do 13. prosince 2017 na mjilkova@rektorat.czu.cz  Registrace Vám bude následně e-mailem potvrzena.
Prosíme o rozšíření této pozvánky mezi další zájemce.

Workshop Zaměstnávání zahraničních pracovníků se uskuteční dne 21. prosince 2017 na rektorátu ČZU v zasedací místnosti v 5. patře od 9:00 do 13:00.
Workshop pořádáme v souvislosti s množícími se dotazy ohledně zaměstnávání zahraničních pracovníků a podanou žádostí „Podpora rozvoje mezinárodních mobilit výzkumných pracovníků ČZU v Praze“ do programu OP VVV  Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků.
Téma zaměstnávání zahraničních pracovníků přednese Mgr. Magdaléna Vyškovská, která podobné semináře pořádá pro APUA (Asociace pracovníků univerzit).
Workshop je určen zejména všem, kteří v příštím roce budou spolupracovat na projektu „Podpora rozvoje mezinárodních mobilit výzkumných pracovníků ČZU v Praze“. Prosíme o rozšíření této pozvánky mezi další možné zájemce.
Zároveň Vás prosíme o zaslání případných dotazů na paní magistru Vyškovskou do 10. prosince 2017.
Vzhledem ke kapacitě konferenční místnosti prosíme o Vaši registraci do 18. prosince 2017 na mjilkova@rektorat.czu.cz Registrace Vám bude následně e-mailem potvrzena.