Šablona pro Osvědčení o finančních výkazech

Evropská komise zveřejnila šablonu pro Osvědčení o finančních výkazech.

Osvědčení o finančních výkazech (Certificate on the financial statements, CFS) musí být předloženo subjekty, které se účastní grantů EU jako příjemci nebo přidružené subjekty, jejichž výše grantu činí 430 tis. € a více. Na rozdíl od programu H2020 nyní zveřejněná šablona již není přílohou grantové dohody a obsahuje pouze zkrácený popis postupů, které má auditor provést.

Účelem CFS je poskytnout orgánu EU poskytujícímu granty dostatečné informace, aby mohl posoudit, zda náklady, které jsou vykázány na základě skutečných nákladů nebo nákladů podle obvyklých postupů účtování nákladů, splňují podmínky stanovené v grantové dohodě.

Na portálu Funding & tender opportunities naleznete i další podpůrné dokumenty (nejenom) k programu Horizont Evropa.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.