SEMINÁŘ TAČR: Využití open source ve veřejné správě

Seminář povede ředitel kanceláře TA ČR Martin Bunček a jeho obsahem bude:

  • Krátké představení Programu BETA2, v jehož rámci se řeší výzkumné potřeby resortů. Ukázka výsledků jedné z potřeb, kterou byl vývoj software pod open source licencí, jenž byl realizován pilotním projektem. Vývojáři představí výstup tohoto projektu (open source zdrojový kód), který je v praxi nasazován, a ukážou, jak se konkrétně využívá.

  • Konkrétní softwarová řešení v rámci eGovernment realizovaná v rámci Programu BETA2. Jejich využití ostatními subjekty veřejné a státní správy. Mají být tato řešení vůbec dostupná (např. v pilotní státním uložišti open source a co by se mohlo v této oblasti změnit)? 

  • Závěrečná diskuse nad záměrem projektu. Zde zodpovíme otázky jako: Má se stát takovou cestou vydat? Za jakých podmínek? Zda lze nějakým způsobem účelně regulovat vývoj software pro veřejnou správu a jak s tímto software dále nakládat (údržba) tak, aby to mělo pro daňového poplatníka smysl?

Cílem akce je také zjistit zájem potenciálních dodavatelů (zejména vývojářů) jako řešitelů v možném připravovaném projektu! Za tím účelem vám po skončení semináře zašleme dotazník se zpětnou vazbou.

Registrace zde. 

Zdroj: TAČR

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.