Stipendia francouzské vlády na doktorské studium nebo výzkumnou stáž

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí studentům zapsaným na českých vysokých školách možnost získat stipendium francouzské vlády na doktorandské studium pod dvojím vedením nebo na výzkumnou stáž ve francouzské laboratoři.

Stipendia jsou určena pro všechny vědní obory, zejména v následujících oblastech:

• Přírodní vědy a vědy o Zemi
  • Exaktní a inženýrské vědy
  • Ekonomické a právní vědy
  • Humanitní a společenské vědy
  • Lékařství

Doktorandské studium pod dvojím vedením, které je udělováno max. na 3 roky, probíhá současně na české a francouzské vysoké škole či univerzitě a student po jeho ukončení obdrží diplom z obou zúčastněných institucí. Po dobu tří let pobývá doktorand střídavě na jedné z univerzit/vysokých škol. V rámci tří pobytů ve Francii pobírá doktorand po dobu pěti měsíců stipendium francouzské vlády.

Výzkumná stáž trvá 1 až 3 měsíce a musí být vykonána na univerzitě, výzkumném centru či v univerzitní nemocnici.

Uzávěrka pro podávání žádostí je 1. února 2019.

Více informací naleznete zde.