Vyšlo další číslo časopisu ECHO

Technologické centrum AV ČR vydalo další vydání časopisu ECHO, které se zabývá českým předsednictvím v Radě Evropské unie. Můžete si v něm přečíst také rozhovor s Pavlem Plevkou, dvojnásobným držitelem ERC grantu, či se podívat na vývoj účasti veřejných vysokých škol v 7. rámcovém programu a v programu Horizont 2020.

Jednou z důležitých akcí CZ PRES je konference o výzkumných infrastrukturách ICRI 2022. O tom, jak probíhá její příprava, si můžete přečíst v rozhovoru s Ondřejem Hradilem, který vede organizační tým konference.

V červnu 2022 proběhla důležitá konference Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR, o které pojednává hned několik článků v tomto vydání časopisu.

Můžete si přečíst rozhovor s Pavlem Plevkou, dvojnásobným českým držitelem grantu ERC, dále také o dvou úspěšných biotechnologických pracovištích v Třeboni – Centrum řasových biotechnologií ALGATECH, které je detašovaným pracovištěm Mikrobiologického ústavu AV ČR, představil Richard LhotskýJan Pokorný prezentoval působení společnosti ENKI.

Nejnovější vydání časopisu ECHO naleznete v online verzi zde.