Konsorciální smlouva DESCA

DESCA, nejrozšířenější modelová konsorciální smlouva v programu Horizont 2020, byla nyní aktualizována pro použití v projektech programu Horizont Evropa. Revidovaný model zohledňuje požadavky vyplývající z pravidel nového rámcového programu Horizont Evropa, zkušenosti uživatelské komunity s prací s DESCA 2020, jakož i další právní vývoj.

Co je to DESCA:
Podpis konsorciální smlouvy mezi partnery výzkumného projektu je povinný pro většinu výzkumných projektů EU. DESCA (Development of a Simplified Consortium Agreement) je komplexní vzorová konsorciální smlouva pro takové projekty. Byla iniciována klíčovými zúčastněnými stranami pro 7. rámcový program EU v roce 2006 a po konzultaci s komunitou zúčastněných stran byla aktualizována jak pro Horizont 2020, tak pro Horizont Evropa. 

Novou verzi naleznete na oficiálních stránkách konsorcia DESCA.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.