OP JAK a MSCA

Dle předběžného harmonogramu výzev Operačního programu Jan Amos Komenský zveřejného na webových stránkách OP JAK bude program podporovat v rámci Priority 1 (Výzkum a vývoj) dvě výzvy pro Akce Marie Skłodowska-Curie.

1) Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků – Fellowships MSCA: Předpokládá se podpora projektů, které uspěly v hodnocení programů Horizont Evropa, ale nemohly být z důvodu omezené finanční alokace financovány.

2) MSCA COFUND CZ: Předpokládá se podpora projektů MSCA COFUND, které byly podány do výzvy HORIZON-MSCA-2021-COFUND-01-01 a které uspěly v hodnocení programu Horizont Evropa a získaly Pečeť excelence (Seal of Excellence).

Dále budou vyhlášeny mj. výzvy Špičový výzkum (na podporu realizace špičkových výzkumných záměrů, které dosáhnou svou kvalitou a originalitou mezinárodní excelenci), Rozvoj infrastrukturního zázemí doktorských studijních programů (na podporu zajištění vybavení pro potřeby doktorských studijních programů) a Open Science I (na podporu odpora potřebné infrastruktury (repozitářů) a lidských zdrojů pro implementaci iniciativy EOSC, tj. otevřeného zpřístupňování výzkumných dat v souladu s tzv. principy FAIR).

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.