Příručka k plánům genderové rovnosti

Evropská komise nově zveřejnila příručku k plánům genderové rovnosti (GEP), které budou novým kritériem způsobilosti pro projekty financované z programu Horizontu Evropa. Plány genderové rovnosti budou podmínkou k financovaní pro výzvy s termínem uzávěrky v roce 2022 a povinnost jejich předložení se bude vztahovat na všechny veřejné subjekty, výzkumné organizace a univerzity z členských i asociovaných zemí. Existenci GEP budou subjekty deklarovat čestným prohlášením v dotazníku. Absence GEP bude vnímaná jako nesplnění kritérií způsobilosti. Přijímány budou také ekvivalentní dokumenty.

Cílem nově zveřejněného dokumentu je podpořit organizace při vývoji a implementaci plánů rovnosti pohlaví. Dokument představuje kritéria způsobilosti, jak je stanovuje Evropská komise, vysvětluje, co tyto požadavky znamenají v praxi a uvádí konkrétní příklady vycházející ze stávajících materiálů, osvědčených postupů a různých zdrojů, které podporují rovnost žen a mužů ve výzkumu a inovacích na vnitrostátní a institucionální úrovni.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.