TA ČR – Podpora ukrajinských akademiků, vědců a studentů

Technologická agentura České republiky (TA ČR) ve snaze pomoci ukrajinským občanům zveřejnila podporu pro ukrajinské vědce.

TA ČR vyzývá řešitele projektů, podpořených Technologickou agenturou ČR, o zvážení rozšíření týmů o vědecké pracovníky a studenty z Ukrajiny, a to v rámci realizovaných projektů. O tomto kroku stačí informovat TA ČR prostřednictvím roční zprávy o realizaci projektu.

Navíc mohou příjemci účelové podpory podat žádost o navýšení rozpočtu na náklady související se začleněním ukrajinských kolegů a kolegyň, případně studentek a studentů do řešitelských týmů. Konkrétní specifikaci podmínek naleznete v příloze nebo ZDE.

Rovněž se apeluje na uchazeče v letošních veřejných soutěžích, aby zvážili možnost zapojit ukrajinské kolegy a kolegyně do řešitelských týmů v nově navrhovaných projektech.