TAČR - Vyhlášení mezinárodní výzvy Partnerství pro biodiverzitu Call 2023

Výzvu Partnerství pro biodiverzitu Call 2023: “Nature-based solutions for biodiversity, human well-being and transformative change – BiodivNBS” vyhlašuje strategická síť Biodiversa+ a je zaměřena na výzkum v oblasti Nature-based solutions (NBS – projekty zaměřené na technologie a řešení inspirovaná přírodou) pro biodiverzitu, zlepšování životních podmínek pro lidstvo a nastolení transformativních změn.

TA ČR je do této mezinárodní výzvy zapojena spolu s Ministerstvem životního prostředí. Pravidla výzvy pro českého uchazeče vychází z programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), ze kterého budou finančně podpořeny úspěšné české projekty.

Celková finanční částka podpory TA ČR na výzvu pro české uchazeče v mezinárodních projektech je 680 000 EUR, z toho maximálně 170 000 EUR na jeden projekt. Nejvyšší povolená intenzita podpory na českou stranu projektu je 80 % celkových způsobilých nákladů projektu.

Zkrácené návrhy projektů (tzv. pre-proposals) mohou zájemci podávat do 10. 11. 2023, 15:00 SEČ.

Pro zájemce o výzvu se bude dne 26. 9. od 13:00 CEST konat informační webinář, na který se můžete zaregistrovat pod tímto odkazem.

Témata výzvy:

  • Synergies and trade-offs of Nature-based solutions in the context of human well-being
  • Nature-based solutions mitigating anthropogenic drivers of biodiversity loss
  • The contribution of Nature-based solutions for just transformative change

Projekty budou moci předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí (z toho alespoň dvě členské nebo přidružené země EU).
Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Uchazeči, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu, budou tedy muset splnit národní podmínky vycházející z programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce). Čeští uchazeči se musí zúčastnit takových projektů, jejichž výsledky jsou uplatnitelné v podmínkách ČR.

Poskytovatelé podpory, kteří jsou do výzvy zapojeni*:
Belgie (BELSPO, F.R.S-FNRS, FWO), Brazílie (CONFAP, CNPq), Bulharsko (BNSF), Česko (TA ČR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA, MoE), Francie (ANR), Irsko (EPA) Island (Rannis), Itálie (MUR, BOZEN), Izrael (MoEP), Jihoafrická republika (DSI), Kanada (FRQNT) Litva (LMT), Lotyšsko (LSC), Maďarsko (NKFIH), Moldavsko (NARD), Německo (DFG, VDI/VDE-IT, VDI-VDE, Technik GmbH – jakožto součást BMBF), Nizozemsko (NWO), Norsko (RCN), Polsko (NCN), Portugalsko (FCT, Portugalsko – Azory: FRCT), Rakousko (FWF), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Slovinsko (MVZI), Španělsko (AEI, CDTI, FB), Švédsko (SNSA), Švýcarsko (SNSF), Taiwan (NSTC), Tunisko (MHESR), Turecko (TUBITAK)

Zdroj: TAČR

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.