MCPAZP – Mezifakultní centrum pokročilé analýzy

Období realizace projektu:
2. 9. 2014 – 31. 12. 2015
Řešitel (součást ČZU):
Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ),
Fakulta tropického zemědělství (FTZ)
Odborný garant:
prof. Ing. Ladislav Kokoška, Ph.D.
Kontaktní osoba:
Ing. Mgr. Lukáš Pacek, Ph.D. (pacek@af.czu.cz)

Hlavním cílem projektu je založení Mezifakultního centra pokročilé analýzy zemědělských produktů na ČZU a vybavení jeho dílčích laboratoří (Laboratoř biologických účinků přírodních látek, Laboratoř separačních a analytických metod, Laboratoř hmotnostní spektrometrie a Laboratoř NMR spektroskopie) špičkovými přístroji a zařízením. Vlastní centrum vznikne propojením moderních laboratorních technologií a přístrojů pořízených v rámci projektu s odbornou expertízou vědecko-výzkumných týmů zajištujících chod dvou stávajících laboratoří FTZ a dvou připravovaných laboratoří FAPPZ, které budou lokalizovány v nově vystavěné budově Mezifakultního centra environmentálních věd (MCEV II).
Komplex laboratoří MCPAZP vytvoří logicky a účelně provázaný celek s přímou vazbou na výuku a výzkumné aktivity prováděné v rámci dotčených studijních programů a oborů obou zúčastněných fakult, čímž významně napomůže rozvoji výzkumu, vývoje a inovací probíhajících na ČZU a k prohloubení a modernizaci výuky dotčených studijních programů.