Pracoviště pro výzkum inovací techniky

Celková výše dotace: 107 236 672,- Kč
Z toho z OP VaVpI: 72 920 936,96 Kč
Z toho ERDF (85%): 61 982 796,41 Kč
Z toho SR ČR (15%): 10 938 140,55 Kč

Období realizace projektu:
2. 9. 2014 – 31. 10. 2015
Řešitel (součást ČZU):
Technická fakulta (TF)
Odborný garant:
doc. Ing. Rostislav Chotěborský Ph.D.
Kontaktní osoba:
Ing. Ladislav Král (krall@rektorat.czu.cz)

Projekt je zaměřen na rekonstrukci budovy dílen Technické fakulty ČZU a pořízení, rozšíření a modernizaci jejího přístrojového a strojového vybavení. Nedostatky současné budovy z 60. let 20. století a zastaralé technické vybavení totiž neumožňují další rozvoj a zkvalitňování výuky a VaV aktivit.
Ve zrekonstruovaných a nově vybavených prostorách vznikne 11 nových učeben, 43 laboratoří, 22 kanceláří, 9 dílen a několik klíčových pracovišť (například Chromatografie, Fotovoltaiky, Mikroskopie a Emisí).
Pracoviště pro výzkum inovací techniky bude sloužit jako objekt pro výukové a výzkumné činnosti, který umožní výrazné zvýšení jejich kvality. Vytvoří se tak podmínky pro zvyšování zájmu o studium přírodních a technických oborů, po jejichž absolventech, jejichž počet klesá, je na trhu práce dlouhodobě vysoká poptávka. Rozšíří se také potenciál pro efektivní implementaci a další rozvoj poznatků z těchto oborů formou inovativních transferů technologií a znalostí do oblastí regionů Konvergence.