| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

Na ČZU se vášnivě diskutovalo o přínosu rodinných farem
17. 10. 2014
První veřejná diskuse v rámci cyklu Fórum ČZU proběhla 15. října 2014 od 16 hodin v zaplněném Klubu C. Náměstek ministra zemědělství Ing. Jindřich Šnejdrla diskutoval spolu se zástupcem Potravinářské komory Ing. Tomášem Kreutzerem, předsedou Asociace soukromého zemědělství Ing. Josefem Stehlíkem a analytikem Petrem Havlem o roli rodinných farem a budoucnosti českého zemědělství.
Vítězka LSFF: Tímto filmem chceme změnit svět
16. 10. 2014
Velkou cenu LSFF 2014 spojenou s finanční odměnou 3000 Eur získal britský film Microbirth / Mikrozrození a cenu si osobně převzala režisérská dvojice Toni Harmanová a Alex Wakeford. "Tímto filmem chceme změnit svět," řekla Toni Harmanová při přebírání ceny za dokument, který byl teprve před několika týdny uveden do distribuce a již si získal širokou pozornost.
4. ročník mezinárodního festivalu dokumentů Life Sciences Film Festival začíná
13. 10. 2014
Týden, během kterého mohou zájemci zhlédnout 169 dokumentárních snímků z 29 zemí na téma přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje, začíná právě dnes 13. října na ČZU. Zaměří se mimo jiné na témata symbiózy, neznámých vlastností hub, alternativních zdrojů energie, zájmu o urban gardening či na možnosti „pěstování“ masa ze zárodečných buněk.
ČZU se úspěšně zapojila do OP VaVpI
2. 10. 2014
Všech pět projektů, které předložila ČZU v rámci tzv. pražské výzvy, bylo MŠMT vybráno k financování a v minulých dnech řešitelé obdrželi rozhodnutí o poskytnutí dotace. Realizace těchto projektů výrazným způsobem prohloubí možnosti výuky a vědecké práce, bez které je vysokoškolské studium nemyslitelné, a také přispěje k posílení transferu technologií a inovací do praxe.
ČZU hostí klíčovou mezinárodní konferenci zaměřenou rozvoj venkova v tropickém pásmu
17. 9. 2014
Překlenutí propasti mezi zvyšujícími se znalostmi lidstva a ubývajícími zdroji je hlavním tématem mezinárodní konference Tropentag, která probíhá ve dnech 17.–19. září na České zemědělské univerzitě v Praze.
Experti v Praze jednají o lesnické genetice
28. 8. 2014
O metodách moderní vědy vhodných k řešení otázek spojených se šlechtěním dřevin diskutují přední světoví odborníci v Praze na IUFRO Forest Tree Breeding Conference, pořádané Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity a Mezinárodním svazem organizací lesnického výzkumu (IUFRO).
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot