| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

Medaile České akademie zemědělských věd míří na ČZU
20. 5. 2015 Bronzové medaile ČAZV obdrželi dva zástupci České zemědělské univerzity, a to prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc., a doc. Ing. Zdeněk Havlíček, CSc.
Miss Agro 2015 je Klára Zalabáková
15. 5. 2015 Jeden z největších pražských studentských happeningů Miss Agro proběhl 12. května odpoledne v areálu České zemědělské univerzity v Suchdole. Vítězkou sedmnáctého ročníku soutěže se stala Klára Zalabáková z PEF, Klára Johánková byla zvolena první vicemiss a Kateřina Ježková druhou vicemiss. Korunky jim předal rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c.
Společenské setkání absolventů po padesáti letech
12. 5. 2015 ČZU pozvala absolventy, kteří absolvovali tehdejší Vysokou školu zemědělskou v roce 1965.
Přední světový biolog obdržel titul doctor honoris causa na ČZU
21. 4. 2015 Profesor Ing. Peter Šutovský, Ph.D., který působí jako profesor Zootechniky, klinické gynekologie a porodnictví na Universitě of Misssouri-Columbia, obdržel včera 20. dubna během zasedání Vědecké rady ČZU čestný doktorát z rukou rektora prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr. h. c.
Včelí mikroflora může být klíčem k prevenci onemocnění
15. 4. 2015 Vědci z ČZU s kolegy z Akademie věd České republiky a Výzkumným ústavem včelařským v Dole popsali přirozené změny mikroflory včel, ke kterým dochází v průběhu včelího života. Jejich poznatky, které publikovali ve vědeckém časopisu PLOS ONE, mohou vést k vývoji nového účinného přípravku pro podporu imunity a zdraví včel.
Rektor ocenil výborné pedagogy ČZU
10. 4. 2015
Dne 9. dubna 2015 předal sedmi pedagogům rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Klegou Ceny rektora za pedagogickou činnost pro rok 2015.
Na Farmě roku hospodaří absolventi ČZU
27. 3. 2015
Vítězství v soutěži Farma roku, kterou každoročně vyhlašuje Asociace soukromého zemědělství ČR, náleží v rámci 13. ročníku, který proběhl v loňském roce, rodině Zapletalových z Nové Vsi nedaleko Kolína, informuje aktuální číslo Zemědělce. Zapletalovi se svojí aktivitou zasloužili o to, že v obci, kde žijí a hospodaří, nabylo své původní hodnoty a významu minulým režimem zhanobené slovo sedlák.
Vědci z ČZU hledají nové biopesticidy
19. 3. 2015 Vzhledem k obavám, které u konzumentů vzbuzuje používání syntetických chemikálií při pěstování zemědělských plodin, je trendem posledních hledání jejich bezpečných náhražek.
Veletrh pracovních příležitostí na ČZU
26. 2. 2015 Umožnit osobní setkání studentů a zástupců firem, a také zprostředkovat práci, stáž, praxi nebo spolupráci na bakalářských a diplomových pracích je hlavním cílem Veletrhu pracovních příležitostí, který dnes, 26. února, pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze.
Student ČZU se stal vrcholným zástupcem studentů v Radě vysokých škol
19. 2. 2015
Předsednictvo Rady vysokých škol na své schůzi 19. února 2015 potvrdilo Bc. Hynka Roubíka z České zemědělské univerzity v Praze na pozici místopředsedy. Studentský zástupce se tak oficiálně stal vrcholným reprezentantem vysokoškoláků. Potvrzení Hynka Roubíka na pozici místopředsedy RVŠ nastalo přesně týden po jeho zvolení Studentskou komorou Rady vysokých škol. Pro jeho zvolení přes 90 % všech přítomných delegátů SK RVŠ.
ČZU vítá nové uchazeče o studium
15. 12. 2014
Česká zemědělská univerzita v Praze dnes odstartovala příjem přihlášek ke studiu, které je možné podávat do 31. března 2015.
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot