| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

Fórum ČZU: Guvernér ČNB diskutoval se studenty
20. 11. 2014
Veřejná diskuse v rámci cyklu Fórum ČZU, která se uskutečnila 19. listopadu 2014, se zaměřila na konkurenceschopnost české ekonomiky a roli ČNB a komerčních bank. Před zaplněným Klubem C diskutovali guvernér ČNB Ing. Miroslav Singer, hlavní ekonom banky roku ČSOB Ing. Martin Kupka a komentátor Hospodářských novin Petr Fischer. Diskuse byla on-line přenášena na webové stránky ČZU, kde ji sledovali další desítky zájemců.
ČZU představila praktický nástroj k plánování obnovitelných zdrojů energie
22. 10. 2014
Interaktivní mapa obnovitelných zdrojů energie je účinným nástrojem pro regionální udržitelné plánování v energetice. "Je to nástroj k usměrnění investičního kapitálu, veřejná správa a samospráva dostává do ruky záchrannou brzdu ale i informace o rozvojovém potenciálu regionu, " charakterizuje aplikaci, která se dostupná na www.restep.cz, radní Pardubického kraje Ing. Václav Kroutil.
Na ČZU se vášnivě diskutovalo o přínosu rodinných farem
17. 10. 2014
První veřejná diskuse v rámci cyklu Fórum ČZU proběhla 15. října 2014 od 16 hodin v zaplněném Klubu C. Náměstek ministra zemědělství Ing. Jindřich Šnejdrla diskutoval spolu se zástupcem Potravinářské komory Ing. Tomášem Kreutzerem, předsedou Asociace soukromého zemědělství Ing. Josefem Stehlíkem a analytikem Petrem Havlem o roli rodinných farem a budoucnosti českého zemědělství.
Vítězka LSFF: Tímto filmem chceme změnit svět
16. 10. 2014
Velkou cenu LSFF 2014 spojenou s finanční odměnou 3000 Eur získal britský film Microbirth / Mikrozrození a cenu si osobně převzala režisérská dvojice Toni Harmanová a Alex Wakeford. "Tímto filmem chceme změnit svět," řekla Toni Harmanová při přebírání ceny za dokument, který byl teprve před několika týdny uveden do distribuce a již si získal širokou pozornost.
4. ročník mezinárodního festivalu dokumentů Life Sciences Film Festival začíná
13. 10. 2014
Týden, během kterého mohou zájemci zhlédnout 169 dokumentárních snímků z 29 zemí na téma přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje, začíná právě dnes 13. října na ČZU. Zaměří se mimo jiné na témata symbiózy, neznámých vlastností hub, alternativních zdrojů energie, zájmu o urban gardening či na možnosti „pěstování“ masa ze zárodečných buněk.
ČZU se úspěšně zapojila do OP VaVpI
2. 10. 2014
Všech pět projektů, které předložila ČZU v rámci tzv. pražské výzvy, bylo MŠMT vybráno k financování a v minulých dnech řešitelé obdrželi rozhodnutí o poskytnutí dotace. Realizace těchto projektů výrazným způsobem prohloubí možnosti výuky a vědecké práce, bez které je vysokoškolské studium nemyslitelné, a také přispěje k posílení transferu technologií a inovací do praxe.
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot