| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

Memorandum podpoří česko-indonéskou spolupráci
21. 7. 2014 Posílit dosavadní spolupráci v oblasti zvyšování kvality vzdělávání v zemědělství má za cíl nové Memorandum o spolupráci, které 18. července podepsal rektor Udayana University Bali prof. Ketut Suastika spolu s prvním prorektorem České zemědělské univerzity v Praze doc. PhDr. Michalem Lošťákem, Ph.D. Během téže slavnostní akce za účasti představitelů indonéské ambasády a zástupců univerzit bylo podepsáno i memorandum o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.
Na ČZU soupeřila studentská formule a elektromobil
15. 7. 2014
Na přístupové rovince, kudy během školního roku přicházejí či přijíždějí studenti k jednotlivým fakultám, si včera změřily síly elektromobil VW eUP! a školní formule SPIKELET.
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre udělila čestný doktorát prof. Jiřímu Balíkovi
4. 7. 2014
Rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., a prof. Ing. Ladislav Zeman, CSc., z Mendelovy univerzity v Brně převzali z rukou rektora SPU prof. Ing. Petra Bielika, PhD., dr.h.c., čestný titul doctor honoris causa při slavnostním zasedání vědecké rady SPU v Nitre, které se uskutečnilo 1. července 2014.
Jedovatý plyn reguluje zrání savčích vajíček
2. 7. 2014 Vědci z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) ve spolupráci s francouzskými kolegy z Université Lille1, Sciences et Technologies objevili významnou roli, kterou sehrává toxický plyn sulfan (sirovodík) při regulaci zrání savčích vajíček. Informoval o tom včera odborný časopis PLOS ONE.
Štěstí přeje připraveným
30. 6. 2014 Nepropásněte svoji šanci! V těchto dnech je stále možné se přihlásit do druhého kola přijímacího řízení na některé obory České zemědělské univerzity v Praze (ČZU).
Prestižní cena pro mladé vědce míří na ČZU
25. 6. 2014 Danubius Young Scientist Award, která je udělována od roku 2011 vynikajícím mladým vědcům v zemích širšího podunajského regionu, slavnostně převzala 25. června ve Vídni Ing. Věra Bunešová, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze.
Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí
24. 6. 2014 Jménem ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce předal 23. června v aule České zemědělské univerzity v Praze náměstek ministra Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D., ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí.
Tým ČZU vyhrál mezinárodní soutěž polních robotů
23. 6. 2014 Tým EDURO z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se prosadil v mezinárodní soutěži polních robotů a získal celkově první až druhé místo spolu s týmem Phaethon z Německa.
Absolventi magisterského studia na ČZU získali Cenu ministra zemědělství
18. 6. 2014 Ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka předal během slavnostních promocí dne 17. června 2014 Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů.
IV. ročník Life Sciences Film Festivalu se blíží
23. 4. 2014
Letošní ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd sice proběhne tradičně v říjnu (13. - 17. října 2014), ale právě teď zahájil příjem přihlášek filmů!
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot