| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

Veletrh pracovních příležitostí na ČZU
26. 2. 2015 Umožnit osobní setkání studentů a zástupců firem, a také zprostředkovat práci, stáž, praxi nebo spolupráci na bakalářských a diplomových pracích je hlavním cílem Veletrhu pracovních příležitostí, který dnes, 26. února, pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze.
Student ČZU se stal vrcholným zástupcem studentů v Radě vysokých škol
19. 2. 2015
Předsednictvo Rady vysokých škol na své schůzi 19. února 2015 potvrdilo Bc. Hynka Roubíka z České zemědělské univerzity v Praze na pozici místopředsedy. Studentský zástupce se tak oficiálně stal vrcholným reprezentantem vysokoškoláků. Potvrzení Hynka Roubíka na pozici místopředsedy RVŠ nastalo přesně týden po jeho zvolení Studentskou komorou Rady vysokých škol. Pro jeho zvolení přes 90 % všech přítomných delegátů SK RVŠ.
Sirovodík jako prostředek proti stárnutí?
4. 2. 2015
Může sirovodík, po kterém zapáchají zkažená slepičí vejce, působit jako prostředek proti stárnutí? U prasečích vajíček ano. Zjistil to výzkumný tým z České zemědělské univerzity v Praze ve spolupráci s francouzskými kolegy z Université Sciences et Technologies v Lille. Výsledky publikoval renomovaný vědecký časopis PLOS ONE.
Esenciální oleje chrání dřevo
28. 1. 2015
Největší účinnost v boji proti houbovému napadení bukového dřeva vykazují oleje, které obsahují látky karvakrol a tymol, což jsou například oregano a tymián. Ukázal to výzkum vědců z ČZU.
Prof. Legát laureátem ceny Anežky Žaludové za rok 2014
7. 1. 2015
Prestižní ocenění za mimořádný přínos o rozvoj péče o kvalitu v naší zemi obdržel prof. Ing. Václav Legát, DrSc. z katedry jakosti a spolehlivosti strojů Technické fakulty ČZU v Praze. Dne 25. listopadu 2014 byla ve Španělském sále Pražského hradu pod záštitou prezidenta České republiky, předsedy Senátu PČR a předsedy vlády slavnostně předána ocenění České společnosti pro jakost devíti firmám a jedné osobnosti.
Noví profesoři ČZU převzali jmenovací dekrety
22. 12. 2014
Prof. Ing. Eva Vlková, Ph.D., a prof. Ing. Milan Lstibůrek, MSc., Ph.D., převzali 18. prosince ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekret z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka.
ČZU vítá nové uchazeče o studium
15. 12. 2014
Česká zemědělská univerzita v Praze dnes odstartovala příjem přihlášek ke studiu, které je možné podávat do 31. března 2015.
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot