| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

ČZU hostí klíčovou mezinárodní konferenci zaměřenou rozvoj venkova v tropickém pásmu
17. 9. 2014
Překlenutí propasti mezi zvyšujícími se znalostmi lidstva a ubývajícími zdroji je hlavním tématem mezinárodní konference Tropentag, která probíhá ve dnech 17.–19. září na České zemědělské univerzitě v Praze.
Experti v Praze jednají o lesnické genetice
28. 8. 2014
O metodách moderní vědy vhodných k řešení otázek spojených se šlechtěním dřevin diskutují přední světoví odborníci v Praze na IUFRO Forest Tree Breeding Conference, pořádané Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity a Mezinárodním svazem organizací lesnického výzkumu (IUFRO).
Studentská formule Spikelet startuje
31. 7. 2014
Nový jednomístný závodní vůz formulového typu, který se účastní prestižní série závodů Formula Student v Evropě, představili 29. července 2014 studenti Technické fakulty ČZU.
Memorandum podpoří česko-indonéskou spolupráci
21. 7. 2014 Posílit dosavadní spolupráci v oblasti zvyšování kvality vzdělávání v zemědělství má za cíl nové Memorandum o spolupráci, které 18. července podepsal rektor Udayana University Bali prof. Ketut Suastika spolu s prvním prorektorem České zemědělské univerzity v Praze doc. PhDr. Michalem Lošťákem, Ph.D. Během téže slavnostní akce za účasti představitelů indonéské ambasády a zástupců univerzit bylo podepsáno i memorandum o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.
Na ČZU soupeřila studentská formule a elektromobil
15. 7. 2014
Na přístupové rovince, kudy během školního roku přicházejí či přijíždějí studenti k jednotlivým fakultám, si včera změřily síly elektromobil VW eUP! a školní formule SPIKELET.
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre udělila čestný doktorát prof. Jiřímu Balíkovi
4. 7. 2014
Rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., a prof. Ing. Ladislav Zeman, CSc., z Mendelovy univerzity v Brně převzali z rukou rektora SPU prof. Ing. Petra Bielika, PhD., dr.h.c., čestný titul doctor honoris causa při slavnostním zasedání vědecké rady SPU v Nitre, které se uskutečnilo 1. července 2014.
Jedovatý plyn reguluje zrání savčích vajíček
2. 7. 2014 Vědci z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) ve spolupráci s francouzskými kolegy z Université Lille1, Sciences et Technologies objevili významnou roli, kterou sehrává toxický plyn sulfan (sirovodík) při regulaci zrání savčích vajíček. Informoval o tom včera odborný časopis PLOS ONE.
Partneři univerzityECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot