| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

Česká zemědělská univerzita v Praze

O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality
Vizualizace (b)

Mezinárodní vztahy

Jak se dostat na naši univerzitu

Jak se dostat na naši univerzitu ?
Letiště Václava Havla se nachází 15 km na západ od středu města. Na naši univerzitu se můžete dostat z letiště  buď MHD, nebo taxíkem.

Jízdenka MHD stojí 32,- Kč (40,- Kc od řidiče) a platí pro přestupování na veškerou hromadnou dopravu v Praze (autobusy, tramvaje, metro, některé vlaky na území Prahy a také lanovka na Petřín) po dobu 90 minut (viz detaily na jízdence). Z letiště Václava Havla pojedete autobusem č.119, který vás přiveze ke stanici Metra A Veleslavín. Ze stanice metra Veleslavín pojedete směrem Skalka/Depo Hostivař dvě stanice až do stanice  Metra A Dejvická.

Na stanici metra Dejvická vystoupíte a na autobusové zastávce nastoupíte na autobus č.107 (směr Suchdol) nebo č.147 (směr Výhledy) a pojedete až na zastávku “Zemědělská univerzita“,
 
Pokud vás bude víc a rozhodnete se jet taxíkem, zeptejte se na cenu před nastoupením a trvejte na tom aby jel do Suchdola přes  Horoměřice (kolem 350 Kč), nikoliv dvakrát tak daleko přes Dejvice (700 Kč). Odmítněte taxi, které jezdí jen přes Dejvice.

Většina cestujících vlakem přijede do Prahy na jedno ze dvou velkých centrálních nádraží: Hlavní nádraží (Wilsonovo nádraží) nebo nádraží Holešovice. Obě nádraží jsou na trase metra C (červená). Hlavní nádraží je obvykle konečnou stanicí pro vlaky přijíždějící ze západu nebo z východu (z Paříže, Frankfurtu, Stuttgartu, Curychu, Varšavy, Moskvy). Nádraží Holešovice je pro vlaky z ostatních směrů (Berlín, Drážďany, Vídeň, Budapešť, Zagreb).

Do stanice metra Dejvická pojedete napřed po trase C (červená) do stanice Muzeum a tam přestoupíte na trasu A (zelená) a pojedete až na stanici Dejvická.
Cestující ze západních a severozápadních Čech, i z Pardubic, mohou také přijet na Masarykovo nádraží kde vlaky končí. V tomto případě pojedete napřed metrem na trase B (žlutá) ze stanice Náměstí republiky (jeden ze vchodů do této stanice je hned u východu z Masarykova nádraží !) jen o jednu zastávku do stanice Můstek a tam přestoupíte na trasu A (zelená) a budete pokračovat do  stanice Dejvická.
Cestující dálkovým autobusem z kteréhokoliv směru a z kterékoliv státu nebo části České republiky, přijedou  většinou na Autobusové nádraží Florenc, které je hned u stanice metra Florenc, kde se křižují dvě trasy metra (B = žlutá a C = červená).

Do stanice metra Dejvická (viz informace pro cestující letadlem nebo vlakem nahoře) se dostanete velmi krátkou jízdou metrem do stanice Můstek, kde přestoupíte na trasu A (zelená) do stanice Dejvická.
Pražské Metro má tři trasy, A (zelená), B (žlutá) a C (červená). Abyste se dostali na naši univerzitu, potřebujete trasu A (zelenou) do stanice, která se jmenuje Dejvická. U této stanice přestoupíte, s použitím jízdenky na kterou jste přijeli metrem, na autobus 107 (směr Suchdol) nebo 147 (směr Výhledy). Oba jedou přes zastávku Zemědělská univerzita. Cesta autobusem trvá zhruba 10 minut.
 
page foot