Prohlášení rektora ČZU k tragické události na Filozofické fakultě UK

Vážené studentky, vážení studenti, vážení zaměstnanci,

v reakci na dnešní tragickou událost na Filozofické fakultě UK bych vás rád požádal, abyste zvážili svoji případnou přítomnost na univerzitě v pátek 22. 12. 2023. Ačkoli nemáme informace o přímém ohrožení v kampusu ČZU, na univerzitě jsme aktivovali příslušné články preventivního bezpečnostního protokolu, který má co nejvíce předcházet opakování nebo napodobování takových tragických činů.
V součinnosti s Odborem bezpečnosti a s vedeními fakult jsme s okamžitou platností zvýšili bezpečnostní opatření v kampusu, v rámci nichž bude možný vstup do všech budov pouze na kartu (ISIC, ITIC, zaměstnanecká karta). O dalších přijatých preventivních bezpečnostních opatřeních v tuto chvíli nemohu informovat, ale chci vás ujistit, že byla přijata okamžitě a s plnou odpovědností.

Omlouvám se za komplikace, které zvýšená bezpečnostní opatření přinesou, ale jsem si jistý, že nutnost jejich přijetí chápete. V případě, že si v této souvislosti všimnete jakékoli podezřelé aktivity nebo věci, informujte prosím okamžitě ostrahu kampusu na tel. čísle +420 224 38 2222.

V souvislosti s tragickou událostí na Filozofické fakultě UK, která zasáhla nejen akademickou komunitu, ale i celou společnost, nabízíme podporu odborníků, kteří jsou připraveni vám poskytnout v těžkých chvílích pomoc a porozumění. Níže naleznete seznam vybraných kontaktů na krizová a intervenční centra a psychologické služby České zemědělské univerzity (ČZU), které jsou připraveny vám pomoci. Pamatujte, že hledání podpory je odvážný krok, který vám může pomoci překonat obtíže a není ostudou požádat o pomoc: https://poradenstvi.czu.cz/podpora-aktualne/

Pozůstalým, stejně jako studentkám, studentům, kolegyním a kolegům z Univerzity Karlovy, vyjadřuji hlubokou soustrast.

Petr Sklenička,
rektor ČZU