Časopis Science upozornil na práci českých ochránců

Vědci z ČZU se podílejí na unikátním projektu, v jehož rámci se loni v bývalém vojenském prostoru Milovice – Mladá objevili divocí koně, zubři a také zpětně šlechtění pratuři pocházející z Nizozemí. Projekt ocenil i prestižní vědecký časopise Science ve svém prosincovém vydání.

 

Profilový článek o projektu nizozemské nadace Taurus Foundation si všímá významu praturů pro ekosystém, historii jejich zpětného šlechtění i lokalit, kam se tato zvířata vracejí. Mezi nimi jsou od října roku 2015 také středočeské Milovice. „Odkaz na naše aktivity v periodiku jako Science je prestižní záležitost, protože sem se dostane jen první liga. Mimochodem, v roce 2015 se u nás podařilo realizovat hned dva projekty návratu velkých kopytníků, což je svého druhu evropský unikát a zmínka v Science je jasná známka toho, že nás zahraničí bere vážně,“ uvedl Miloslav Jirků z Biologického centra Akademie věd ČR v Českých Budějovicích.
Nizozemská organizace na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Výzkumného ústavu živočišné výroby, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.
Foto tyden.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.