ČZU žije letními školami

Červenec a srpen je na České zemědělské univerzitě ve znamení letních škol. Do univerzitního kampusu se tak sjíždějí studenti z celého světa. Stejně tak studenti ČZU vyjíždějí na zahraniční univerzity. Níže naleznete výběr z letošních letních škol pořádaných jednotlivými fakultami.

Provozně ekonomická fakulta
Management and Leadership Summer Academy (MLESA)
MLESA nabízí studentům z korejských a tchajwanských univerzit možnost účastnit se letního intenzivního vzdělávacího programu na PEF ČZU v Praze. Studenti se můžou zapojit  do projektu, který zahrnuje všechny oblasti jejich úspěšné budoucnosti – dovednosti v oblasti managementu a leadershipu, praktické zkušenosti z firem, business angličtinu a globální myšlení. Program se skládá ze tří modulů – první týden se jedná o International management and leadership, druhý týmová práce v globálním týmu a třetí vedení praktického projektu týkajícího se reálného problému firem. Hlavní důraz je kladen na praktické zkušenosti a propojení s firemní praxí. V rámci každého modulu je část programu založená na spolupráci s externisty z firem, kteří se studenty sdílí svoje zkušenosti s vedením firmy v globálním prostředí.
Letní škola probíhá od 8. do 29. července.
Podrobné informace naleznete tady.

 

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů
Soil & Water 2018
Katedra vodních zdrojů pořádá letní školu Soil & Water 2018. Kurz má dvě části, první e-learningová se uskutečnila od 21. května až 29. června. Druhá aktuálně probíhá v Izmiru v Turecko na Ege University Campus a okolí. Kurz organizuje prof. Ing. Svatopluk Matula, CSc., Ing. Markéta Miháliková, PhD, ve spolupráci s University of Copenhagen, Faculty of Sciences (professor Dr. Bjarne Strobel) či například BOKU Wien (professor Dr. Wilibald Loiskandl). LŠ se účastní 18 studentů z toho 10 z ČZU.
Podrobnější informace o zaměření a programu letní školy naleznete tady.  

 

Technická fakulta
Sustainable agricultural development
Sedmý ročník letní školy pořádá Katedra mechaniky a strojnictví, konkrétně profesor David Herák. Kurz se zaměřením na trvale udržitelné zemědělství letos navštěvuje 28 studentů z toho 17 z ČZU a 11 z DEL Institute of Technology. Celá letní škola se odehrává v Indonésii v Severní Sumatře ve městě Laguboti. Studenti absolvují 60 výukových hodin. Vyučuje je 10 pedagogů ze zahraničí a 1 z ČZU.
Letní škola probíhá od 9. července do 5. srpna.

 

Fakulta životního prostředí
Letní škola aplikované ekologie
Letní škola se pro letošní rok zaměřila na téma Živá voda a určena je pro žáky se zájmem o přírodní vědy. Kurz nabízí možnost nahlédnout pod pokličku vědecké práce a vyzkoušet si na vlastní kůži práci jak v terénu, tak i v laboratořích hydrologie, hydrauliky a hydrochemie. Všechny nové poznatky jsou podávány zábavnou a dobře přístupnou formou díky zkušeným odborníkům a lektorům. Účastníci absolvují zajímavé exkurze do pastevní rezervace Milovice a lužních lesů středního Labe nebo večerní prohlídku Staré čistírny odpadních vod v Bubenči.
Letní škola probíhá ve dvou bězích, od 9. do 13. července a od 16. do 20. července. Aktuální informace naleznete tady.

 

Fakulta tropického zemědělství
Rural Development through Cooperatives and Professional Organisations
Letní škola je koncipována jako dvoutýdenní intenzivní kurz zaměřený na zvýšení výzkumných kompetencí včetně dovedností při sběru dat v terénu. Studenti pracují ve smíšených studentských týmech pod supervizí pedagoga ČZU a pedagoga partnerských institucí. V rámci LŠ studenti prochází kompletním cyklem vědecké práce – stanovení výzkumného problému, zpracování literární rešerše, úzké stanovení cílů, volba vhodné metodiky a vytvoření a ověření příslušného metodického nástroje. Praktickou částí je pak sběr primárních dat přímo v terénu – studentské týmy navštíví zemědělská družstva a farmáře v regionu. Nasbíraná data pak zpracují statistickými metodami a interpretují do relevantních závěrů v rámci závěrečné zprávy, kterou veřejně obhajují před komisí. Pracovním jazykem je angličtina. Kromě odborných kompetencí studenti získají zkušenosti s prací v mezinárodním týmu. Důležitou složkou je i vzájemné poznávání kultur. Organizátorem je Fakulta tropického zemědělství (Ing. Jana Mazancová, Ph.D.) a a Sumy State University a State National Agrarian University (Ukrajina).
Letní škola proběhne od 16. do 27. července na Ukrajině.

 

Institut vzdělávání a poradenství
Škola v ráji
Dvouměsíční letní škola v Indonésii organizovaná Institutem vzdělávání a poradenství ČZU v Praze ve spolupráci s českou neziskovou organizací „Škola v ráji“ se uskutečnila od 8. května do 3. července. Letní škola se zaměřila na komunitní vzdělávání a studijní a kariérní poradenství studentům ze znevýhodněných indonéských rodin. Vyslaní studenti bakalářského programu Poradenství v odborném vzdělávání se rovněž podíleli na výuce indonéských studentů věkové kategorie 12–20 let na Lkp. English Rinjani Institute. Letní škola měla vysoký dopad na rozvoj pedagogických, didaktických a komunikačních kompetencí studentů IVP; odborných znalostí a jazykových dovedností v anglickém jazyce u indonéských studenů, ale zajistila i posílení sociálních dovednostní. IVP plánuje vysílat další studenty na tuto „Školu v ráji“ i v roce 2019. Výběrové řízení účastníků proběhne v prosinci 2018. Škola je určena studentům ze všech fakult ČZU, se zaměřením na multikulturní vzdělávání a s motivací  uplatnit se jako lektor ve své profesní dráze. V případě zájmu zařadit se do výběru na další školu v Indonésii, kontaktujte koodinátorku Ing. Barboru Jordánovou (jordanova@ivp.czu.cz).

 

Fakulta lesnická a dřevařská
Letní škola v Jihoafrické republice
Pilotní ročník letní školy se uskutečnil v polovině března a zaměřila se na management afrických zvířat, ochranu přírody, monitoring diverzity hmyzu a netopýrů a vzdělávání v oblasti hospodářského rozvoje tohoto státu. Letní škola v Jihoafrické republice proběhla ve spolupráci s partnerskou institucí Elephant Granite Products. Zúčastnilo se jí pět studentů z FLD, FŽP a PEF spolu s dvěma pedagogy. Oficiální doprovod studentům dělal prof. Ing. Marek Turčáni, Ph.D., a doc. Ing. Vlastimil Hart, Ph.D. Průvodcem z hostitelské země byl Marius Bosch, ředitel instituce Elephant Granite Products.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.