EOVation Agriculture

Nápad využit Earth Observation dat k optimalizaci půdy a boji proti neefektivnímu farmářství či snižování kvality půdy vyhrál letošní hackathon na téma inovace v zemědělství.

Ve vítězném týmu projektu Earth Observation Soil se sešli studenti Přírodovědecké fakulty UK, zástupci Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půd a start-upu World from Space.  Jako odměnou získali podporu ESA BIC Prague, možnost navštívit EUMETSAT a stáž ve Space Systems Finland a smart watch.

Akce se celkem zúčastnily čtyři soutěžní týmy z celé České republiky. Ti pod vedením expertů z oblasti na klimatologii, Earth Observation data a podnikání hledaly nejlepší nápad na inovaci v zemědělství. Po 24 hodinách nonstop práce měl každý tým 7 minut na přesvědčení odborné poroty, že jeho řešení je to nejlepší.

Čtyřiadvacetihodinový hackathon proběhl v Kruhové hale ČZU v pátek a v sobotu13. a 14. října. Podmínkou bylo užití GIS dat a družicových technologií. Akci pořádala vesmírná agentura ESA BIC Prague ve spolupráci s podnikatelským inkubátorem ČZU Point One. V porotě zasedl Martin Havlíček (Ministerstvo zemědělství), Jacek Kujawa (Omnilogy), Jáchym Čepický (GISMentors), Marek Aldorf (ESA BIC Prague) a Zdeněk Rudolský (Impact Hub). „Jsme moc rádi, že se můžeme podílet na organizaci takovéto akce, a podnítit tak mladé talenty k výkonu v zemědělské oblasti, což je vlajkové téma ČZU v Praze. Téma zemědělství začíná být opět atraktivní a moc doufáme, že tato akce se stane tradicí, a zájem účastníků bude mít rostoucí charakter," říká Gabriela Koláčková, manažerka podnikatelského inkubátoru Point One České zemědělské univerzity.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.