ČZU spolu s TC AVČR pořádá Národní informační den k novým výzvám v proevropském programu Horizont Evropa

Setkání odborníků z celé republiky, kteří se věnují výzkumu v oblasti life sciences, tedy nejen zemědělství a lesnictví, ale celkově udržitelnému hospodaření a péči o vodu a krajinu, se uskuteční 22. listopadu.

Vystoupí zde mimo jiné Tereza Budňáková z bruselské agentury pro životní prostředí CINEA, která představí právě koncepci výzev zaměřených na ochranu přírody a klimatu. Zkušení lídři výzkumných týmů Constantinos Stathopoulos, Patrick van Damme a Ivona Mladineo budou diskutovat, jak nastavit fungování týmu, tak aby se úspěšně zapojoval do vysoce kompetitivních soutěží. Vedoucí české podpůrné kanceláře v Bruselu Lenka Procházková bude hovořit o tom, jak se více zviditelnit v centrálních institucích.

Další informace k této události: https://www.czu.cz/cs/r-7584-projekty-a-spoluprace-s-praxi/r-11112-aktuality-projekty-a-spoluprace-s-praxi/narodni-informacni-den-2020.html

a také v rozhovoru s prof. Markem Turčánim, prorektorem pro strategii: https://zivauni.cz/dulezite-je-nejen-dosahovat-cile-jde-i-o-to-jakym-zpusobem-jich-dosahujeme/

Kdo je kdo?

Constantinos Stathopoulos se v posledních deseti letech věnuje zejména možnostem využití vedlejších produktů z primární i sekundární potravinářské produkce. V průběhu své bohaté vědecké kariéry působil na zahraničních pracovištích ve Velké Británii, Irsku, Thajsku, Austrálii, Jižní Koreji a Spojených arabských emirátech. V současnosti buduje jako ERA Chair na České zemědělské univerzitě v Praze nový vědecký program pokročilých potravinářských technologií.

Patrick van Damme je profesorem tropického a subtropického zemědělství a etnobotaniky. Od roku 2012 působí jako řádný profesor na ČZU v Praze. Má za sebou řadu výzkumných projektů, mj. v oblasti etnobotaniky v Namibii, Senegalu, Togu či Ekvádoru, programů zaměřených na integrovaný rozvoj venkova v Subsaharské Africe nebo v Číně a mnoho dalších.

Ivona Mladineo má více než dvacetileté zkušenosti s parazitologií ryb a ichtyopatologie. Její výzkum se zaměřuje na parazity mořských ryb, zejména na společenstva chovaných tuňáků, okounů a cejnů. Působí v Biologickém centru AV a má mnohaleté zkušenosti s řešením mezinárodních projektů. Je držitelkou Národní ceny za vědu za rok 2011 za biomedicínu.

Tereza Budňáková je vedoucí oddělení Innovation for a Low Carbon, Resilient Economy – Horizon Europe Climate v rámci Generálního ředitelství pro oblast klimatu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.