7. ročník Life Sciences Film Festivalu: právě teď na ČZU

Za jak dlouho bude normální implantovat si pod kůži čip? Dokážou brouci léčit rakovinu? Jak přesně souvisí migrační vlna se změnou podnebí? Bude nám další miliony let dodávat čistou energii umělá hvězda a jak vypadá každodenní život s humanoidním robotem? Na tyto a další otázky odpoví 7. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční 16.–20. října na České zemědělské univerzitě v Praze a 28. 10. v Kampusu Dejvice.

Letošními hlavními tématy festivalu a doprovodného programu budou:

• Čipy a technologie rozšiřující možnosti lidského těla: Budou z nás všech brzy Robocopové?
  • Komunikace mezi organismy: Dokáže strom plakat, brouci léčit rakovinu a drží termiti planetu pohromadě?
  • Neviditelné hranice: Co může za uprchlickou krizi, jak mohou globální data řešit lokální katastrofy a jaké tajemství lidského zdraví před námi vlády skrývají
  • Chutná, nebo nechutná: Černé pivo z ústřic, mléko z velryby vyrobené kvasinkami, závod running sushi přes překážky a rituály kolem barbecue z celého světa
  • Živý plášť planety Země: Šestá vlna vymírání druhů, aneb kde chytila geoderma akné?

Pro návštěvníky LSSF je připraveno 36 dokumentárních filmů, včetně diskusí a prezentací, které se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami vlivu člověka na přírodu, produkcí potravin či udržitelného rozvoje. Filmy budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 3 000 Eur.

Podrobnosti o festivalu najdete na www.lsff.cz.

Pořadateli festivalu je ČZU a Harvest Films, z. s. Festivalové projekce se konají ve Velké aule ČZU. Vstup na všechny filmy a doprovodné akce je pro studenty, pedagogy i veřejnost zdarma.