Akademická obec České zemědělské univerzity má nového profesora

Jmenovací dekret opravňující k užívání titulu profesor převzal ve čtvrtek 13. června 2024 v pražském Karolinu z rukou prezidenta republiky další člen akademické obce České zemědělské univerzity. Čerstvý profesor Jan Malaťák řídí katedru technologických zařízení Technické fakulty a nejvyšší akademický titul získal na návrh Vědecké rady ČZU v oboru Energetika. Srdečně gratulujeme!

Prof. Ing. Jan Malaťák, Ph.D., působí na katedře technologických zařízení staveb (KTZS) Technické fakulty ČZU v Praze od roku 1999, kdy nastoupil na doktorské studium v oboru Technika výrobních procesů. Od roku 2002 byl na této katedře nejprve jako odborný asistent. V roce 2009 se habilitoval v oboru Technika a technologie zpracování zemědělských materiálů a produktů a byl jmenován docentem. Od roku 2014 je vedoucím katedry technologických zařízení staveb.

Profesor Jan Malaťák je aktivní i v projektové činnosti, kdy přispívá k řešení projektů zahraničních i tuzemských. Byl řešitelem nebo se v současné době podílí na řešení výzkumných otázek v oblasti úpravy průmyslových vod pro jejich následné recyklace, aplikace zplyňovacích technologií při energetickém využití jehličnatých dřevin z kůrovcové a kalamitní těžby, výroby biopaliv z odpadních živočišných tuků, vývoje technologie stabilizace digestátu z výroby bioplynu pomocí degradabilní organické matrice pro účely strojní fertilizace půdy, dostupnost odpadní hmoty UCO pro její efektivní zpracování na zdroj energie a dalších témat v oblasti oběhového hospodářství.

Připravila: Lenka Prokopová 

Foto: MŠMT

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.