Bezpečnější ČZU: všechny fakulty mají nově defibrilátory

Suchdolský areál nově obsahuje osm přístrojů, devátý je k dispozici na Institutu vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli. Kromě budov fakult jsou defibrilátory nově na kolejích.

Cílem je zvýšit bezpečnost studentů i pedagogů.  „Inicioval jsem tento projekt, protože existují-li způsoby, jak zvýšit pravděpodobnost záchrany ohroženého života, jsme povinni je zajistit,“ vysvětlil motivaci rektor ČZU profesor Petr Sklenička. Záchranáři totiž doporučují, aby přístroje byly rozmístěné ideálně ve dvouminutové doběhové vzdálenosti.

Takzvané automatizované externí defibrilátory (AED) jsou volně přístupné na vybraných místech, která jsou jasně označena samolepkou. Nejčastěji se jedná o vrátnice fakult, na kolejích je k nalezení na recepci. Použití je zcela intuitivní, navíc zaměstnance univerzity v nejbližších týdnech čeká školení zaměřené na první pomoc, jehož součástí bude i postup, jak defibrilátor používat. Do budoucna také vznikne interaktivní mapka přístrojů v areálu.

Kompletní seznam míst:
FLD + FŽP – vrátnice MCEV I
FAPPZ – vrátnice A
PEF – momentálně děkanát, do budoucna ve skříňce v atriu CEMS II
FTZ – pavilon TI – v boxu u vstupu
TF – momentálně děkanát, do budoucna středová část fakulty
IVP – děkanát
Koleje – recepce koleje BCD