LSFF 2016 začíná

  Festival oficiálně zahájí rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., dnes 17. 10. v 15:00 před filmem „Právo obdělávat půdu“. Po něm proběhne diskuse na téma „Kam s tebou, česká potravino“. Diskusi moderuje Marek Janáč (časopis Vesmír).

 

  1. ročník filmového festivalu LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL proběhne v tomto týdnu od 17. do 23. 10. Jeho soutěžní část proběhne v kampusu České zemědělské univerzity v Praze-Suchdole (kamýcká 129). Veřejnost může ve Velké aule zdarma navštívit projekci kteréhokoli filmu z programu festivalu.

 

Letos pořadatelé do hlavní soutěže vybrali 28 dokumentárních filmů, mezi nimiž se rozhodne o držiteli Velké ceny LSFF. Jsou mezi nimi filmy o tématech souvisejících s řešením potravinové a energetické krize, pesticidech, mikrobiomu či využití nových technologií v produkci potravin. Dramaturgii festivalu se letos podařilo vybrat filmy nahlížející na jídlo z nejrůznějších pohledů. Film „Potřeba masa“ (http://lsff.cz/marijn-frank-potreba-masa/) vtipným způsobem zkoumá téměř až intimní vztah, který leckdo z nás k této potravině má. Ve filmu „Jedy kolem nás: Děti v nebezpečí“ zase tvůrci burcují před množstvím pesticidů v prostředí a následky, které to může mít na zdraví bezbranných dětí (http://lsff.cz/jedy-kolem-nas-deti-v-nebezpeci/). Úžasný svět bakterií v našich útrobách a o tom, jak jsou pro nás důležité, objevíte ve filmu „Na to musíte mít žaludek“ (http://lsff.cz/it-takes-guts/).

Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku proběhne 19. 10. v 18.00 v Klubu C v areálu ČZU.

 

Během festivalu se bude konat i řada diskusí a doprovodných seminářů. Skvěle obsazená bude hned ta úvodní (pondělí 17. 10., 10:50) – o tématu „Slunce, nebo atom? Energie zítřka“ v bloku Technické fakulty bude hovořit např. Ing. Dana Drábová, Ph.D., předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Zajímavou diskusi slibuje i čtvrteční program, kde prof. Václav Bělohradský povede diskusi o osobní vs. společenské odpovědnosti tváří v tvář ekologické krizi.

Podrobnosti o rozpisech projekcí a datech přednášek naleznete na stránkách www.lsff.cz v sekci http://lsff.cz/program-festivalu/

Aktualita

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.