Ceny za nejlepší publikace

Ceny rektora za nejlepší publikační výstupy výzkumné práce doktorandů a Ceny rektora za nejlepší publikační výstupy zaměstnanců ČZU za uplynulý rok byly předány 4. října v aule ČZU.

Během slavnostního zahájení nového školního roku studentů prvního ročníku doktorských studijních programů předal rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s děkany fakult ceny rektora za nejlepší publikační výstupy doktorandů a zaměstnanců ČZU.

Cena pro doktorandy
Na prvním místě se umístil Ing. Peter Hlaváč, na druhém Ing. Zdeněk Vacek a na třetí příčce Ing. Martin Mikoláš. Všichni tři studují na FLD.
Do soutěže o ceny rektora pro doktorandy se letos přihlásilo 44 uchazečů, kteří celkem nominovali 158 prací v souladu s příslušnou směrnicí rektora. Nejvíce uchazečů studovalo na FLD (20). Na druhém místě se co do počtu uchazečů umístila FAPPZ a FŽP (9). Třetí místo pak patřilo PEF (4).
Počet uchazečů se odrazil i v umístění v první patnáctce. Na oceněných místech se nejčastěji objevila jména doktorandů z FLD (9), z FAPPZ (3) a PEF (2). Jednoho zástupce pak měla v této skupině i TF. Vítězové získali spolu s diplomem i finanční odměnu až 25 000 Kč.
Cena je udílena od roku 2010, oproti loňskému roku se letos zapojilo o třetinu více doktorandů s úměrně vyšším počtem prací.

Cena pro zaměstnance
Soutěže se zúčastnili zaměstnanci ČZU a jejich kolektivy s vědeckou publikací nebo popularizačně-aplikačním výstupem, které byly publikovány v roce 2015. V případě těchto cen soutěžili uchazeči v rámci jednotlivých fakult a z každé z nich byly v souladu s příslušnou směrnicí vybrány dva výstupy. Autoři či zástupci autorských kolektivů oceněných publikačních výstupů obdrželi v rámci slavnostní akce diplom a finanční odměnu pro tým ve výši 40 000 Kč.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.