Česká zemědělská univerzita prochází mezinárodním hodnocením

V uplynulém týdnu ČZU a její fakulty hostily první kolo návštěv mezinárodního evaluačního týmu IEP (Institutional Evaluation Programme). IEP je nezávislou agenturou pro zajišťování kvality VŠ, která je uvedena v Evropském rejstříku zajišťování kvality pro vysokoškolské vzdělávání (EQAR) a je řádným členem Evropské asociace pro zajišťování kvality ve vysokoškolském vzdělávání (ENQA).

„První návštěva mezinárodního evaluačního týmu IEP mapovala zejména univerzitní procesy. IEP tým se kromě managementu univerzity a jednotlivých fakult setkal i se zaměstnanci a studenty a se zástupci AS ČZU, aby si hodnotitelé ověřili funkčnost nastavení řídících procesů na ČZU,“ zmiňuje rektor ČZU prof. Sklenička.

„Cílem prováděného dobrovolného institucionálního hodnocení je podpořit dynamický rozvoj ČZU v oblasti strategického vedení a schopnost řízení změn, zpětná vazba od zkušeného hodnotícího týmu je velmi cenná i pro systém řízení a zajišťování kvality na naší univerzitě. Toto hodnocení je dvoukolové,“ uvádí doc. Valášek prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti, který je koordinátorem hodnotícího procesu.

Po několika denní návštěvě mezinárodní evaluační tým IEP vyhodnocuje zjištěné skutečnosti a ČZU navštíví znovu v průběhu května.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.