Česká zemědělská univerzita v Praze prochází mezinárodním hodnocením

V týdnu od 9. do 13. května 2022 se uskutečnila druhá návštěva mezinárodního evaluačního týmu IEP (Institutional Evaluation Programme) na České zemědělské univerzitě v Praze. Tato nezávislá agentura je uvedena v Evropském rejstříku zajišťování kvality pro vysokoškolské vzdělávání (EQAR) a je řádným členem Evropské asociace pro zajišťování kvality ve vysokoškolském vzdělávání (ENQA).

V průběhu návštěvy se mezinárodní evaluační tým IEP znovu setkal s vedením univerzity a děkany fakult, se kterými členové týmu diskutovali o poznatcích z první návštěvy. Uskutečnila se též diskuse se zástupci vědeckých rad a studentských asociací a v Kostelci nad Černými lesy se tým IEP setkal se zástupci praxe a s absolventy, s nimiž ČZU spolupracuje. Nyní ČZU od týmu IEP obdrží závěrečnou hodnotící zprávu.

„Nezávislé mezinárodní hodnocení ČZU bylo uskutečněno v polovině  období udělené institucionální akreditace. Závěry hodnocení umožní managementu univerzity efektivní rozvoj, jednotlivá doporučení budou zohledněna i v systému řízení a zajišťování kvality,“ uvádí doc. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti, který je koordinátorem hodnotícího procesu.