České akademické hry 2017

ČZU reprezentovalo 117 sportovců, kteří získali 13 titulů Akademických mistrů ČR. V celkovém bodování vysokých škol ČZU obsadila 8. místo o necelý bod za 7. VŠE, když mezi 6. a 8. místem byly nepatrné rozdíly.

Na hry bylo přihlášeno 1789 sportovců ze 41 českých vysokých škol a soutěžilo se ve 23 sportovních odvětvích. Celkovým vítězem v bodování vysokých škol se stala Univerzita Karlova Praha (242 sportovců) před Českým vysokým učením technickým Praha (237 sportovců) a Masarykovou univerzitou Brno (181 sportovců).

Šestnáctý ročník Českých akademických her, které spolu s ČVUT spolupořádala ČZU, se uskutečnil v Praze od18. do 23. června 2017. ČZU organizovala soutěže v aerobiku, basketbalu žen, fotbalu, nohejbalu, plavání, plavání s ploutvemi, frisbee a orientačním běhu.

Akademickými mistry ČR pro rok 2017 se stali:

Matyáš Dalecký (TF), atletika – skok vysoký – 208 cm (obhajoba titulu)
Filip Litavský (PEF), atletika – vrh koulí – 15,65 m, hod diskem – 47,03 m (obhajoba titulu)
Veronika Malá (FAPPZ), plavání – 100 m motýlek – 1:06,93, 100 m znak – 1:07,93 (obhajoba titulu)
Štěpán Rinko (PEF) – tenis – čtyřhra

Další sportovci z ČZU jako jednotlivci získali 6 stříbrných a 7 bronzových medailí. O medailovou sbírku se i letos postarali zejména atleti.
V kolektivních sportech získaly medaile fotbalové družstvo (2. místo – ve finále 1:3 se ZČU Plzeň), florbalový tým žen (3. místo), družstvo házenkářek (3. místo) a softbalové družstvo mužů (3. místo).