Členové mezinárodní vědecké rady navštívili ČZU

V uplynulém týdnu se uskutečnilo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU. Rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora České zemědělské univerzity v Praze a Rady pro vnitřní hodnocení pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality. Členové rady jsou mezinárodně uznávaní odborníci s vysokým vědeckým i morálním kreditem. V minulém roce se zasedání rady uskutečnilo hybridně, letošní rok již umožnil návštěvu členů rady přímo v kampusu ČZU.

„Mezinárodní vědecká rada se zajímala zejména o to, jak se ČZU postavila k restrikcím, které souvisely s pandemií Covid, jak bylo docíleno zajištění kvality výuky, zda se tato zkušenost přenáší do aktuálních trendů na ČZU a jak ČZU reaguje na aktuální výzvy ve svých strategiích, a to i například z pohledu drahých energií, které jsou celoevropským tématem. Pozornost členů rady se též zaměřila na studijní neúspěšnost a nástroje, které ČZU využívá k jejímu snížení. Velmi pozitivně byla vnímána mezinárodní evaluace (IEP – Institutional Evaluation Programme), kterou ČZU v roce 2022 prochází. Členové rady s vedením univerzity diskutovali i pravidla habilitačních a jmenovacích řízení,“ shrnuje průběh zasedání prof. Petr Valášek – prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.