ČZU hostila setkání předsednictev akademických senátů pražských vysokých škol

Historicky třetí setkání zástupců akademických senátů pražských vysokých škol a první na ČZU se uskutečnilo ve středu 20. června v odpoledních hodinách. Společná akce zástupců akademických senátů osmi pražských vysokých škol byla netradičně zahájena společným obědem v Akademickém klubu, kde účastníky přivítal rektor České zemědělské univerzity profesor Petr Sklenička. Hlavním bodem setkání se stala pracovní debata věnovaná aktuálním tématům současného českého, především však pražského vysokého školství. Představitelé hlavních samosprávných orgánů zúčastněných vysokých škol zde diskutovali o problematice financování vysokého školství, stavu a průběhu institucionálních akreditací či o riziku možného omezování akademických svobod zastupitelských orgánů vysokých škol. Účastnící diskuse se shodli na vhodnosti prezentovat svůj společný názor připravovaným prohlášením. Následně účastníky čekala komentovaná prohlídka univerzitního kampusu. Program završil společenský večer v Kruhové hale.

Akce se zúčastnilo celkem 22 zástupců z osmi pražských vysokých škol. Novinkou setkání byla účast zástupců z uměleckých vysokých škol a státní vysoké školy. Setkání se rovněž jako host účastnil předseda Fóra předsedů AS při RVŠ prof. Ing. Jiří Skládanka, Ph.D., který je zároveň předsedou akademického senátu Mendelovy univerzity v Brně a místopředsedou RVŠ.

Seznam akademických senátů vysokých škol, jejichž zástupci se zúčastnili akce:
Akademie múzických umění v Praze
České vysoké učení technické v Praze
Česká zemědělská univerzita v Praze
Policejní akademie ČR