ČZU pořádá druhý ročník dětské univerzity

Na půdě univerzity přes letní měsíce uskutečňují kurzy pro děti. Letní dětská univerzita letos probíhá ve čtyřech kurzech pořádaných čtyřmi fakultami, a to Fakultou agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technickou fakultou, Fakultou lesnickou a dřevařskou a Fakultou životního prostředí.

Chováme zvířata
Kurz pořádaný Fakultou agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů dětem ukázal zábavnou a poučnou formou zajímavosti z chovu zvířat. Od 6. do 10. srpna se tak malí studenti každý den věnovali jinému tématu. Pondělí měli na programu ichtiologii a hydrobiologii, tedy ryby a vodní prostředí, a kynologii. Úterý bylo věnováno celodenní exkurzi ve výzkumném ústavu včelařském v Dole u Prahy. Středu děti věnovaly koním na Brandejsově statku. Čtvrteční program byl ve znamení hospodářskýh a exotických zvířat, pátek potom ornitologii, entomologii a parazitologii.

Máme rádi les
Od pondělí 6. do pátku 10. srpna se dětem věnovala také Fakulta lesnická a dřevařská. Malí studenti absolvovali tematické bloky s názvy Poznáváme les, Myslivost nás baví či například Květiny a hmyz kolem nás. Středu děti strávily na celodenním výletě v Kostelci nad Černými lesy, čtvrtek byl například ve znamení naučné procházky kolem Únětického potoka.

Zemědělská technika
Dětská univerzita pořádaná Technickou fakultou určená pro děti od 6 do 14 let se uskuteční v týdnu od 20. do 24. srpna. Kurz se zaměří na ukázky použití zemědělské techniky formou videosnímků či praktické ukázky zemědělské techniky. Děti se také seznámí s polními roboty, uvidí tak, jak pracuje maloktraktor. Součástí kurzu je také například exkurze do Národního zemědělského muzea či na zemědělský podnik ČZU.

Život v přírodě
Univerzitu určenou pro malé studenty od 10 do 12 let letos pořádá také Fakulta životního prostředí. V týdnu od 20. do 24. srpna tak děti čeká prozkoumávání témat, jako je voda, ale i různé organizmy. Na programu je kromě jiného návštěva pražské ZOO, výlet vlakem či dobrodružné výpravy do pražské přírody.

Podrobnější informace o kurzech najdete na webu Letní dětské univerzity. Kurzy jsou pořádané s podporou Ministerstva zemědělství.