ČZU pořádá třetí ročník Letní dětské univerzity

Věda není jen pro dospělé! Toto poselství se každý rok snaží naplňovat Letní dětská univerzita. Její třetí ročník probíhá během srpna hned na čtyřech fakultách ČZU. Zábavný program připravují Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technická fakulta a Fakulta životního prostředí. Děti se jejím prostřednictvím dozvídají mnoho zajímavého zvědy a výzkumu na ČZU a z dění na fakultách. Vyráží ale i do terénu a na exkurze a fakulty pro ně připravují množství zábavných her.

Třetí ročník programu s názvem Lesnictví, myslivost, ochrana přírody proběhl momentálně na Fakultě lesnické a dřevařské. Škola dětem ve věku 7 až 11 let nabídla možnost nahlédnout do zákulisí fakulty. Cílem programu bylo seznámit děti s tím, jaký má les pro člověka význam. Absolvovaly také exkurze do pražských lesů.

Od 19. srpna pak startuje hned na dvou fakultách. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů nabídne program zaměřený na rybářství a chov zvířat. Děti se tak dozví, jak správně pečovat o zířata a předcházet problémům, jakými jsou například parazité. Nahlédnou pod pokličku výzkumných aktivit i do běžné rybářské a chovatelské praxe fakulty. Celý kurz je koncipován tak, aby dětem představil dlouhou historii vztahu mezi člověkem a zvířaty, který vznikl dávno v historii, rozvíjel se v rybářství, zemědělství a je reflektován v současných zájmových chovech.

Ve stejném termínu se uskuteční kurz na Fakultě životního prostředí. Jeho tématem bude tajemství přírody. Děti čeká nabitý program, čas budou trávit zejména venku v přírodě. Těšit se můžou na hry a zábavné poznávání všeho živého. Podniknou krátké i delší výpravy v okolí Suchdola, několik opravdových botanických a zoologických průzkumů. V plánu je také návštěva zoologické zahrady s odborným výkladem.

Poslední srpnový týden se bude dětem věnovat Technická fakulta. Letní škola s názvem Technika pro zemědělství, lesnictví a péči o krajinu se zaměří na ukázky použití zemědělské techniky formou videosnímků, praktické ukázky zemědělské techniky na univerzitě, ukázku polních robotů v činnosti a také ukázku práce malotraktorů pro sečení trávy. Součástí programu bude mimojiné exkurze k prodejci zemědělské techniky, do Národního zemědělského muzea v Praze a na zemědělský podnik ČZU.

Podrobné informace objevíte na webu Letní dětské univerzity.