ČZU potvrdila vedoucí pozici v žebříčku QS World University Rankings

Agentura QS publikovala letošní žebříček světových univerzit podle jejich umístění v předmětných oblastech. V hlavní z pěti předmětných oblastí „Vědy o živé přírodě a medicína“ zaznamenala ČZU posun o přibližně 100 míst výše, když se umístila na 401.-450. pozici. Ve specifických (detailizovaných) oblastech je ČZU mezi univerzitami z ČR nejlepší ve specifické oblasti „Zemědělství a lesnictví“ (72. místo na světě), a to ze 450 hodnocených, a ve specifické oblasti „Environmentální vědy“ (201.-250. místo na světě), a to z 520 hodnocených. V první stovce v celkem 51 specifických oblastech je z univerzit z ČR pouze ČZU v již zmíněné oblasti „Zemědělství a lesnictví“ a dvě umělecky zaměřené vysoké školy. Kromě již zmíněných specifických oblastí se ČZU také poprvé umístila v další specifické oblasti „Biologické vědy“ (551.-600. místo z 670 hodnocených). 

QS World University Rankings by Subject 2024: Environmental Sciences

https://www.topuniversities.com/university-subject-rankings/environmental-sciences?tab=indicators&sort_by=overallscore&order_by=asc


Připravil:
prof. Michal Lošťák
1. prorektor ČZU a prorektor pro mezinárodní vztahy

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.