ČZU se angažuje v neziskovém sektoru

V neděli 10. června se uskuteční Běh pro Paraple. Park Ladronka se v odpoledních hodinách zaplní běžci, vše započne ve 13 hodin. Elektronicky je možné se přihlašovat do soboty 9. června do 23.30 hodin, registrovat se zájemci můžou případně i v neděli přímo na místě. Akci pořádá obecně prospěšná společnost Centrum Paraple, kterou Česká zemědělská univerzita podporuje.

Univerzita se kromě jiného angažovala na nedávno proběhlém charitativním turnaji Golf pro Paraple. Sportovního klání se za ČZU zúčastnil rektor profesor Petr Sklenička, doktor Pavel Michálek a inženýr Ondřej Hradecký z Provozně ekonomické fakulty. Výtěžek z celé akce použije Centrum Paraple na svoji činnost, zejména na poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy.