ČZU se opět otevřela veřejnosti a uchazečům o studium

Podzimní Den otevřených dveří se uskutečnil v pátek 22. listopadu.

Uvažujete o studiu ekonomie, potravinářství, techniky, životního prostředí, lesnictví, tropického zemědělství nebo například pedagogiky? Tak navštivte ČZU a objevte možnosti, které naše univerzita nabízí! Nejzelenější areál v republice, veškeré zázemí na jednom místě, špičková věda a výzkum, moderní technologie. To a mnohem více najdete v kampusu na Suchdole či v Malé Chuchli, kde sídlí náš Institut vzdělávání a poradenství. Den otevřených dveří odstartoval v 9 hodin ráno a program probíhal až do 15 hodin.

Provozně ekonomická fakulta (PEF)

Fakulta si připravila besedu se zástupci fakulty o studiu na PEF, a to od 10 hodin. Na to navázala v 11 hodin procházka areálem univerzity. Z doprovodného programu byl k dispozici stánek Zeptej se PEFáků či laboratoř virtuální reality. Alespoň na chvíli se také návštěvníci mohli převtělit do vysokoškoláka a navštívit některou z přednášek na zkoušku.

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ)

Návštěvníky fakulty čekal nabitý program v podobě komentovaných prohlídek zaměřených na různá témata. Součástí programu byly také dvě přednášky od 9 hodin a od 13 hodin. Pro zájemce o studium bylo také možnoé získat od studijních referentek  informace o studiu, informační letáky, brožury. Ve vestibulu pak byla k dispozici expozice s audiovizuální projekcí, brožurami a letáky s informacemi o možnostech studia.

Technická fakulta (TF)

Technická fakulta si připravila prohlídky svého zázemí, laboratoří i kateder, kterým vždy předcházela úvodní prezentace o možnostech studia, a to od 9, 11 a 13 hodin. Ve vstupních prostorách Technické fakulty byla mimo jiné připravená studentská formule CZU Prague Formula Racing, stánek polních robotů KZS, Dron Team a ukázka plantografu KEA.

Fakulta životního prostředí (FŽP)

Fakulta životního prostředí nabídla ve dvou turnusech (v 9:30 a ve 13 hodin) možnost získat informace o studiu na fakultě a o podmínkách přijímacího řízení, návštěvníci se seznámili s poradenstvím pro studenty a dozvěděli se mnoho o možnostech studia v zahraničí. Uchazeči o  tudium také mohli navštívit zázemí fakulty.

Fakulta lesnická a dřevařská (FLD)

Fakulta lesnická a dřevařská měla na programu přednášky o studiu (od 10 a 13 hodin), po jejich skončení vždy následovala prohlídka areálu. Uchazeči si mohli vyzkoušet laserovou střelnici, navštívit dendrochronologickou laboratoř, truhlárnu a mnoho dalšího.

Fakulta tropického zemědělství (FTZ)

V rámci programu Fakulty tropického zemědělství se návštěvníci mohli těšit na infostánek s informacemi o fakultě a studiu, prohlídky laboratoří a botanické zahrady FTZ, stánek Derbianus Conservation či na férovou kávu od spolku Be Fair na ČZU. Informační schůzky pro zájemce o studium proběhíhaly vždy v 9:30, 11:00 a ve 12:30.

Institut vzdělávání a poradenství (IVP)

Institut v Malé Chuchli ((V Lázních 3, Praha 5 – Malá Chuchle) uvítal návštěvníky od 9 do 15 hodin.

Kudy k nám?
Areál ČZU se nachází v městské části Praha 6 – Suchdol. Pokud se rozhodnete využít MHD, nejrychlejší je využít metra linky A a vystoupit na stanici Dejvická. Dále jet autobusem číslo 107 či 147 a vystoupit ve stanici Zemědělská univerzita.
Institut vzdělávání a poradenství sídlí v Malé Chuchli. Vydejte se metrem B nebo tramvají č. 4, 5, 12 či 20 do stanice Smíchovské nádraží. Poté použijte autobus, linku č. 129, 172, 241, 244, 314 či 318 do zastávky Malá Chuchle, dále se vydejte podle směrových ukazatelů.

Mapa areálu