ČZU se otevřela veřejnosti

Podzimní termín Dne otevřených dveří se uskutečnil v pátek 23. listopadu.

Fakulty a institut si připravily bohatý program.

Provozně ekonomická fakulta se otevřela od 9 do 13 hodin. Návštěvníky čekala beseda s děkanem fakulty od 11 hodin v posluchárně EI. Od 12 hodin se uskutečnila procházka areálem univerzity. V rámci programu Dne otevřených dveří bylo také možné navštívit skutečnou přednášku nebo se zúčastnit zábavné online hry. Uchazeči si mohli vyzkoušet virtuální realitu skrze speciální 3D brýle - dostali tak možnost prohlédnout si unikátní výstavu Tady nová republika nebo si zahrát virtuální lukostřelbu a to přímo v budově fakulty v místnosti E223 kdykoliv od 10 do 13 hodin.

Fakulta agrobiologie, ptoravinových a přírodních zdrojů si připravila program od 9 hodin ráno. Pro příchozí byla ve vestibulu hlavní budovy fakulty připravena prezentační expozice s informačními panely, audiovizuální projekcí, brožurami a letáky s informacemi o možnostech studia na fakultě. Po celé dopoledne bylo pro zájemce o studium otevřeno studijní oddělení fakulty.

Technická fakulta naplánovala kromě jiného prohlídky, které začínaly od 9, 11 a 13 hodin, a to vždy v posluchárně MI úvodní prezentací o možnostech studia na Technické fakultě. Po prezentaci  následovala prohlídka laboratoří jednotlivých kateder. Ve vstupních prostorách Technické fakulty byla připravená studentská formule CZU Prague Formula Racing, stánek polních robotů KZS, Dron Team a ukázka plantografu KEA.

Na Fakultě životního prostředí dostali návštěvníci možnost navštívit zázemí fakulty, její učebny, laboratoře i terasy. Zájemci získali informace o studiu při setkání s proděkanem pro studijní a pedagogickou činnost docentem Skalošem či se například setkali s týmem Poradenství pro studenty. Vše se uskutečnilo v posluchárně Z030 v budově MCEVI vždy od 9:30, 11 a 13 hodin.

Od 9 do 15 hodin otevřela své brány také Fakulta lesnická a dřevařská. Návštěvníci si mohli poslechnout informační přednášky o studiu, a to od 10 a 13 hodin. K dispozici jim byl simulátor harvestoru, nahlédnout bylo možné do dřevařkých dílen či si prohlédnout taxidermické preparáty. O své zkušenosti za studia na FLD se s uchazeči podělili studenti a absolventi.

Den otevřených dveří uspořádala i Fakulta tropického zemědělství. Uchazeči o studium se mohli těšit na infostánek, prohlídky laboratoří a botanické zahrady, stánek Derbianus Conservation a samozřejmě na férovou kávu od spolku Be Fair na ČZU. Dále se mohli dozvědět něco o farmovém chovu antilop losích a lam guanako, k vidění byly i ukázky antilopích rohů a kůží.

Své dveře také otevřel Institut vzdělávání a poradenství v Chuchli. Program tu byl připraven od 9 do 15 hodin.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.