ČZU si ve svých klíčových oborech výrazně polepšila v žebříčku QS World University Rankings

Žebříček QS World University Rankings publikoval hodnocení jednotlivých univerzit na světě podle oborů, ve kterých působí. Celkem bylo analyzováno 51 oborů akademicko-výzkumného působení vysokých škol. Ve dvou z nich se umístila i ČZU. Jak žebříček na svých stránkách uvádí (přímá anglická citace): „The QS World University Rankings by Subject are compiled annually to help prospective students identify the leading universities in a particular subject. Research citations, along with the results of major global surveys of employers and academics, are used to rank universities“. (Žebříček QS World University Rankings se dle oborů každoročně sestavuje proto, aby pomohl potenciálním studentům identifikovat přední univerzity v konkrétním oboru. Hlediskem hodnocení těchto univerzit jsou citace výzkumů spolu s výsledky velkých globálních průzkumů mezi zaměstnavateli a akademiky.)

ČZU se tak ocitla mezi vedoucími univerzitami v oboru Zemědělství a lesnictví (v širší předmětné oblasti Vědy o živé přírodě a Medicína) a v oboru Environmentální vědy (v širší předmětné oblasti Přírodní vědy). Konkrétně v oboru Zemědělství a lesnictví je na 90. místě na světě (ze 410 hodnocených světových univerzit je nejlepší v ČR; ostatní hodnocené univerzity z ČR jsou v tomto oboru na 200.-300. místě). V oboru Environmentální vědy je ČZU na 201.-250. místě na světě ze 463 hodnocených univerzit (na stejném místě jako ČZU je ještě Masarykova univerzita, Karlova univerzita se umístila na 301. – 350. místě).

Toto umístění je výsledkem práce celé akademické obce. V roce 2019 jsme v oboru Zemědělství a lesnictví byli až na místě 151-200 a v oboru Environmentální vědy jsme v tomto žebříčku nefigurovali vůbec.